Наприклад, підприємець хоче побудувати завод. Він зможе отримати від держави відшкодування вартості приєднання до мереж та компенсувати витрати за збудовані підстанції, лінії електропередач, газогони й інші об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Також інвестор зможе компенсувати через податки частку вкладених коштів. Сумарний обсяг державної підтримки — до 30% обсягу інвестицій.
Для отримання цих стимулів інвестор заключатиме з Урядом спеціальний інвестиційний договір. Супровід проєктам надасть Ukraine Invest. Адмініструвати програму буде Міністерство економіки України.
На підтримку проєктів зі значними інвестиціями цього року в бюджеті ми заклали 3 млрд грн.
Незабаром Уряд має провести зустріч із зацікавленими інвесторами щодо того, яким чином податися і як загалом працюватиме програма.
"Запуск цього механізму підтримки — важлива складова нашої політики «Зроблено в Україні», - каже віце-прем'єр міністр Юлія Свиріденко. "Адже саме інвестиції у реальний сектор, разом із підтримкою несировинного експорту і розвитком виробництва, можуть дати нам додаткове економічне зростання."
Зазначимо, що нічого подібного для стимулювання будівництва нових підприємств в Україні досі не існувало. Інше питання, як це все буде працювати на практиці. Однак вже той факт, що Кабмін береться компенсувати будівництво інженерних мереж - це вже дуже позитивний сигнал для майбутніх інвесторів. Однак ця програма більше розрахована на менш капіталомісткі сектори, ніж автомобільна промисловість. Але її стимулів може бути досить для залучення інвестицій у виробництво надбудов на автомобільних шасі та виробництва спецтехніки. І саме цей сектор машинобудування зараз розвивається. |