Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України: Авто новини від AUTO-Consulting - автобізнес

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: автобізнес
• Як український автобізнес відзначив День Вишиванки
• Колишнього автобізнесмена оголосили в розшук
• Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України
• Власник УАЗу вийшов з автобізнесу і продав свої акції
Ще по автобізнес...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України

дилерська мережа | Опубліковано - 2024-02-13 18:58:43 (4548 разів прочитано)
Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес
Вже кілька років провідні автомобільні держави переходять на нову модель продажів через інтернет, а автовиробники відмовляються від власних автосалонів, виставляючи їх на продаж. Чи несе цей тренд загрозу для українських автомобільних холдингів? AUTO-Consulting поговорив з керівниками дилерських підприємств на цю тему.
Минулого разу в діалозі з найбільш активними керівниками незалежних автомобільних холдингів, AUTO-Consulting підбив підсумки минулого року, та оцінив перспективу розвитку автомобільного ринку в 2024 році. В процесі ми склали і приблизну діаграму ефективності дилерських центрів й не тільки, ознайомитись з яким можна за посиланням. За цими даними, найкращі українські мережі в середньому реалізували під 400 авто з одного автосалону на рік, а у більшості цей показник був на рівні 120-170 авто/рік. Нажаль, такі зараз реалії. Але не тільки падіння ринку та війна є серед загроз існуванню дилерських мереж. Є ще й глобальні виклики.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік

Цього разу поговоримо про майбутні виклики, які стоять перед незалежними дилерами та цілими автомобільними холдингами.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Чи несуть загрозу існуючим автосалонам онлайн-продажі?
Купити автомобіль не виходячи з дому можна було давно, але розвивати цей напрямок автовиробники почали лише кілька років тому. Нещодавна новина про те, що Mercedes-Benz позбувається власних автосалонів в Німеччині, розбурхала профільне середовище. AUTO-Consulting писав про незадоволення тамтешніх незалежних дилерів, але чи варто хвилюватись українським офіційним дилерам через це?

Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Щодо нових викликів, в тому числі сучасного тренду відмови автовиробників від власних автосалонів на користь прямих продажів через інтернет, менеджерка з розвитку дилерської мережі ТОВ «Порше Україна», Наталія Губська, заспокоює:
– На європейських ринках прямі онлайн-продажі дійсно набувають популярності, але менш повільними темпами, ніж очікувалося. Якщо ж говорити про Україну, то навряд чи можна казати про перехід до прямих онлайн-продажів в короткостроковій перспективі, беручи до уваги, серед інших факторів, комплексність цієї концепції.

– Після пандемії онлайн продажі почали швидше розвиватись, особливо в США, меншою мірою в Європі. За прогнозами через кілька років вони будуть займати 10-20%. Це значний обсяг, але дилерам теж вистачить ринку. Тому дилерський бізнес має перспективу в 10-річному горизонті як у світі загалом, так і в Україні зокрема, – аналізує ситуацію Ярослав Вовк, Директор в НІКО Авто Холдинг.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– Прямі онлайн-продажі автомобілів світовими виробниками представляють цікавий розвиток у автомобільній індустрії, і хоча ця тенденція внесе зміни на ринок, ми прогнозуємо, що для роботи дилерських центрів залишиться великий простір. Купівля автомобіля є значною подією в житті клієнта, і доволі витратним заходом. Тому ключовою перевагою традиційних дилерів буде професійна допомога клієнту зробити вибір. Більшість покупців і надалі цінуватимуть особистий підхід та можливість отримати професійні поради від експерта, – ділиться Галина Шипулова, Директорка ТОВ «Автотрейдінг Атолл Груп».

– Продовжать бути актуальними тест-драйви в дилерському центрі, оскільки це можливість особисто оцінити автомобіль, відчути динаміку руху, ергономіку салону, приміряти стиль. Після покупки автомобіль стає особистим простором, вірним помічником, часто засобом самовираження, тому дуже важлива впевненість у виборі. Післяпродажний сервіс також залишиться ключовою складовою офіційних дилерських центрів, оскільки і надалі професійно допомагатиме клієнту підтримувати справність авто і мати впевненість в його надійності, – підсумовує пані Галина.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– Якщо говорити про ринок України – на сьогодні статистика онлайн продажів далека від зростання. Тому у найближчі роки зарано говорити про загрози (Бо кожна загроза це ще й можливість для розвитку). Авторинок Європи під час пандемії показав зростання онлайн продажів майже на 40%. Треба розуміти, що бізнес процеси дилерських центрів будуть трансформуватись на тлі розвитку нових технологій. Але фізична точка видачі та обслуговування авто, надання клієнтської підтримки буде існувати, – переконана Алла Сушина, генеральна директорка Almaz Group.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Чи виживуть монобрендові автосалони?
Останніми роками відкриття нового автосалону – це непересічна подія і справжнє свято, не лише усіх причетних, але й регіону в цілому. Адже новий автосалон, як правило, має власне СТО, відкриває нові вакансії та ще трошки оживляє ділову активність навколо себе. Загалом, стає острівцем ділового мирного життя, чого нам так бракує в ці буремні часи. І все менше відчиняється монобрендових автосалонів, особливо не найпопулярніших марок. Тому AUTO-Consulting резонно поцікавився у гравців ринку, чи рентабельно взагалі орієнтуватись на таку модель?

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– Рентабельність дилерського підприємства залежить від багатьох чинників, що стосуються як продажів нових автомобілів, так і післяпродажного обслуговування. Серед іншого: наявність конкурентоспроможної пропозиції по автомобілям, наявність запасних частин, аксесуари, виконані роботи, їх маржинальність, наявність опцій з фінансування, стабільність поставок, ефективне управління складськими запасами, контроль за операційними витратами, рівень задоволеності клієнтів тощо. Тому питання рентабельності дилерського підприємства варто розглядати в більш широкому контексті ніж моно- чи мультибренд, – переконана Наталія Губська.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– Монобрендові центри мають свою перевагу – це чітка спеціалізація на конкретному бренді і поглиблена експертність в продажах та обслуговуванні. Таким прикладом є наш незмінний лідер №1 – Автоцентр Skoda. Загалом, успішність монобрендових дилерських центрів визначається багатьма факторами: умови роботи з брендом, насиченість ринку, тиск з боку імпорту вживаних автомобілів, обсяг парку для сервісного обслуговування. Але найважливішими є внутрішні фактори – правильно організовані бізнес процеси, стратегія управління, розуміння місцевих ринкових умов та ефективні маркетингові зусилля. Всі наші монобрендові центри є рентабельними, – з оптимізмом відповідає Галина Шипулова.

Погоджується з колегою й Алла Сушина, підкреслюючи важливість сили бренду та професійно вмотивованими співробітниками:
– У нас працює 512 співробітників і нам не доводилось скорочувати персонал. Більше того, наразі відкрито 15 вакансій. Головне пережити найближчі роки – роки адаптації до реалій багатьох зовнішніх факторів та загроз.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Як будуть розвиватися дилерські мережі в найближчі роки?
– Варто очікувати росту дилерської мережі. Особливо серед нових гравців, переважно китайських брендів, які створюють свої дилерські мережі в Україні, – впевнена Наталія Губська.

– Значно кількість автомобільних дилерів в Україні в найближчі роки не зміниться, мережі всіх основних брендів розвинуті і кількісно, і якісно навіть для обсягу ринку в 2-3 рази більшого, ніж поточний. Сьогодні у дилерській мережі НІКО працює більше 600 людей, і ми розвиваємось: наразі є 22 відкриті вакансії, – говорить Ярослав Вовк.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– У п'ятирічній перспективі дилерські холдинги будуть фокусуватися на цифровій трансформації, підвищенні якості обслуговування та адаптації до змін у ринкових умовах. Це включає в себе використання нових технологій, покращення клієнтського досвіду та розвиток післяпродажного обслуговування. Гнучкість та інновації стануть ключовими для успішного розвитку в автомобільному секторі, – переконана Галина Шипулова.

– Щодо перспектив розвитку загальноукраїнських офіційних дилерських мереж, ми передбачаємо, що кількість дилерських точок не буде суттєво змінюватись протягом наступних кількох років. Це пов'язано як з політикою світових автовиробників, і з малим об'ємом ринку. Можливо, дилерські мережі будуть трансформуватися в інші форми, – додає пані Галина.

– В найближчі роки великих змін не очікується, бо розвиток тримає за руку війна і це значно гальмує інвестиції в нашу країну. Безумовно ми плануємо розвиток нашого Холдингу з ціллю посилення позицій в регіонах, де ми представлені, – каже Алла Сушина.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Висновки
Підсумовуючи вищесказане, які тенденції можна відмітити, в якому напрямку розвиватиметься автомобільний бізнес?

– В контексті загальних тенденцій на ринку можемо відзначити збільшення уваги до впровадження нових технологій, в тому числі розвитку онлайн-аспекту, та покращення клієнтського досвіду вслід за іншими сферами бізнесу в Україні, – аналізує ситуацію Галина Шипулова.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

– Кожен з гравців ринку, хто вибрав стратегію збереження колективу, посилив свої позиції, адже тільки професійні команди можуть масштабувати бізнес та утримати позиції, – каже Алла Сушина.

Зробили ставку на персонал і у компанії VIDI.
- VIDI відновила свій кадровий потенціал ще у кінці 2022 року. На той момент у команді нараховувалося 1028 працівників (до війни – 1070). Станом на сьогодні – вже 1049 працівників, - підсумовує CEO та співвласник бізнесу VIDI Олександр Джуринський.

Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України - автобізнес

Примітно та приємно, що фактично всі успішні керівники великих компаній на перше місце ставлять цінність кадрів. Адже виховати міцного професіонала вартує не лише грошей, а часу та зусиль. І знайти заміну висококласного спеціаліста, який гине у війні з рашкою, дуже непросто. Сподіватимемось на нашу перемогу та продовжуємо працювати на її якнайшвидший прихід – ваш AUTO-Consulting.

Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі дилерська мережа


Цікаве по темі...
Головні новини
• Історія успіху. 30 років розвитку групи компаній VIDI
• В Україні почали виготовляти будівельні самоскиди на шасі Ford Trucks
• Творці легендарної гри World of Tanks передали українським медикам 13 реанімобілів
• В Україні представили відразу кілька цікавих моделей JAC
• Opet представляє оновлену моторну оливу FULLLIFE 5W-30 для довгого строку служби двигуна
• Стали відомі найкращі автівки виставки "Зірки Old Car Land 2024"
• Дніпро передав ще 85 квадроциклів на Харківський напрямок та на схід
• Волонтерський фонд вже передав військовим 298 командно-штабних машин, але потрібно більше
• В Україні подорожчали поліси автострахування «Зелена картка»
• В Україні оголошено ціни на новий Opel Combo та його 100% електричну версію
• Українські медики отримали 75 електричних MG4 EV
• Bosch пропонує професійне обладнання для обслуговування автокондиціонерів
• Benish GPS та СК VUSO представляють спеціальну лімітовану лінійку супутникової системи автобезпеки
• Що цікавого демонстрували на виставці Old Car Land 2024 у Києві
• На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2
• Як зміниться порядок отримання послуг у сервісних центрах МВС після 18 травня
• АЛЬФАТЕКС представив на виставці в Києві відразу 5 цікавих вантажівок
• Стало відомо, скільки пікапів Фонд Повернись живим передав військовим
• Яким буде нове покоління Bentley Continental GT
• АВТ Баварія виводить на ринок України ще один бренд
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Що буде на місці колишнього заводу ЛАЗ
• З України вивезли колекцію рідкісних автомобілів, які потрапили до музею фсб
• Більше жодних БелАЗів. В Україні кар'єрний самоскид проїхав 1,5 млн км і продовжує працювати
• 44 артилерійська бригада показала з якою технікою зараз воює
• Як вдалося запустити виробництво Citroen C5 Aircross на російському заводі? Офіційна відповідь від Stellantis
• Українське ППО підсилили КАЗами на шасі ISUZU
• Україна отримає одразу 1000 HMMWV в пакеті допомоги від США
• Нові положення ПДР: в Україні ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим протягом всього року
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• В Україні стартували продажі міні-екскаваторів Yanmar
• Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів
• Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Швейцарське місто подарує Львову свої трамваї
• Український авторинок у квітні почав зменшуватися. В чому головні причини?
Акції у дилерів...
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.