Як вже раніше повідомляв AUTO-Consulting, "Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони України мала намір придбати 1016 пікапів, витративши на це 1,75 млрд. гривень. Однак умови тендеру були дуже складні. Поставити таку кількість пікапів потрібно було до 15 березня 2024 року та ще й одним лотом. Крім того, до самих пікапів вимоги були дуже розпливчасті, які давали змогу поставити будь-яку машину. |
Що було не так з тендером на закупівлю пікапів для ЗСУ?
Крім того, викликала питання і вартість одного пікапу, який державі мав обійтися у 1,7 млн. грн, у той час, коли на роздрібному ринку є пікапи значно дешевші.
І от сталося те, про що і попереджали експерти. Замовник відмінив тендер за 2 дні до оголошення його підсумків. Формальним приводом став лист від начальника Центрального управління координації зовнішньоекономічної діяльності Міністерства оборони України від 23.12.2023 №220/64/1301 щодо остаточного уточнення (роз’яснення) технічних характеристик транспортних засобів та деяких умов закупівлі в електронній системі закупівель «Prozorro».
Як зазначили у "Агенції оборонних закупівель" Міністерства оборони України, враховуючи, що вищезазначені уточнення (роз’яснення) мають суттєвий вплив на визначення очікуваної вартості закупівлі, передбачають зміну строків постачання та технічні вимоги до предмета закупівлі, такі зміни необхідно внести як в тендерну документацію, так і до оголошення про закупівлю. Тендер було відмінено.
Як вважають в AUTO-Consulting - це було правильне рішення, бо у тому вигляді тендер обмежував, як кількість операторів, які б мали змогу прийняти в ньому участь, так і був під питанням виконання взагалі. Тому цей досвід Міноборони має врахувати у наступних тендерах і підготувати їх більш ретельно і професійно.
|