Які перспективи електромобілізації в Україні?: Авто новини від AUTO-Consulting - електромоб

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електромоб
• У 2026 році вартість електромобілів та авто з ДВС може урівнятися
• Електромобільність набирає популярність і в мото- сегменті в Україні
• Німеччина поверне субсидії на електромобілі через падіння ринку, але не для всіх
• Toyota на третину скорочує план випуску електромобілів
• В Німеччині пропонують нові податкові пільги на електромобілі
• Шина MICHELIN Pilot Sport EV: Спеціально розроблена для спортивних електромобілів
• У Норвегії встановили новий рекорд частки електромобілів на ринку
• В Україні нараховується вже більше 200 тис. електромобілів та гібридів
• Hyundai звинуватили у завищенні данних продажу електромобілів
• ZF виводить на вторинний ринок електронний підсилювач гальм TRW для електромобілів
Ще по електромоб...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які перспективи електромобілізації в Україні?

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-06-02 07:53:21 (2644 разів прочитано)
Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб
Чи достатньо стимулів для купівлі електромобіля з боку держави, чи достатньо зарядних станцій та коли нарешті в Україні може з’явитись повноцінне виробництво електричного транспорту? Ці та інші питання AUTO-Consulting обговорив з електро-активістом, представниками офіційних імпортерів та з Федерацією автопрому України.
Хочеться вірити, що Україна поступово перетвориться на таку країну у сфері електромобільності, з якої можна буде брати приклад, сподіваються у Федерації автопрому України. Кількість електромобілів та точок зарядки в Україні вже більше, ніж є у сусідніх країнах. Наприклад, на українських дорогах у 1,5 рази більше електромобілів, ніж у Польщі. І ринок стабільно зростає, навіть попри обстріли та блекаути. За минулий надскладний 2022 рік ринок електромобілів зріс у півтора рази.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Наш ринок має свою специфіку: зростання відбувається здебільшого за рахунок імпорту вживаних електрокарів. Минулого року лише один з шести ввезених електрокарів був новим. Через малий обсяг ринку маємо обмежену кількість офіційних дилерів, відповідно – можуть бути проблеми з якісним сервісним обслуговуванням.

Яких типів зарядних станцій потребує наявний парк електромобілів в Україні. Куди ринок буде рухатись далі? Частина 1

Чи можливий перехід до єдиного порту зарядки електромобілів. Думки операторів ринку. Частина 2

Якщо ж подивитися на досвід європейських країн, стимулювання ринку відбувається не лише за рахунок податкових преференцій, але передусім – через субсидії на купівлю електромобілів. Наприклад, у Німеччині субсидії у розмірі 6750 євро, у Франції – 5000 євро. При цьому зараз Франція планує змінити формат і надавати субсидії на купівлю електромобілів саме європейського виробництва.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Для України альтернативою може стати введення преференційних умов кредитування для купівлі електромобілів і аналогічних заходів для підтримки продукції власного виробництва. А продовження роботи з розвитку зарядної інфраструктури та розширення мережі офіційних дилерів стануть черговою точкою зростання електромобільного ринку в Україні.

Наша держава, завдяки активістам та небайдужим громадянам, зробила чимало стимулів задля підтримки електротранспорту, каже Володимир Кулик, засновник та візіонер в компанії Evodrive, директор по продажам компанії Octa Energ. Але цей процес має набирати обертів, вкрай потрібні законодавчі ініціативи для прискорення та стимулювання не тільки імпорту електротранспорту, але й виробництва та комплексного підходу до всієї галузі.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Весь світ наразі активно приділяє увагу комерційному сегменту, де стимулюють електротранспорт, що паралельно сприяє розвитку малого та середнього підприємництва. Це стосується як цін на комерційний електротранспорт так і сервісу з відповідною інфраструктурою для нього.

Більше половини електрокарів у світі виробляються в Китаї

Український авторинок скочується у «сіру» зону. Добре це чи погано?

Приклади які можна брати за основу там де є результат – це та ж Норвегія, де вже подолана межа у 85% ринку нових автівок займають електромобілі, та навпаки, скасовує пільгові умови, які надали такий ефект. Звісно війна вносить свої корективи, але впровадження електротранспорту та застосування новітніх технологій дасть потрібний економічний ефект для України.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Мова йде про Vehicle-to-grid (V2G) – концепція двостороннього використання електромобілів та гібридів, що передбачає підключення машини до загальної електричної мережі для підзарядки автомобіля з можливістю видачі електроенергії назад у мережу для участі в управлінні попитом на електроенергію. У власників автомобілів з технологією V2G буде можливість продавати електроенергію в енергосистему в певні години, коли машина не використовується, та заряджати автомобіль в ті години, коли електроенергія дешевша, оскільки в багатьох країнах ціна електроенергії залежить від часу доби та пікових навантаженнях. Також буде можливість підключати автомобілі з цією технологією до власного будинку та використовувати їх як безперебійне постачання енергії для дому чи офісу. V2G-технологія зараз широко розвивається урядом США, Європи та компанією Google. Фактично автопарк електромобілів стає такими собі “павербанками”, які балансують енергосистему та відіграють важливу роль в її стабільності. Звісно, певним колам бізнесу ця стратегія несе загрозу, тому без законотворчих ініціатив та регулювання енергоринку це впроваджувати нереально.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Щодо кроків, які можливо зробити для подальшої популяризації електротранспорту в Україні – тут дійсно є сенс розглянути досвід інших країн. Я би розділив ці заходи на дві категорії, каже бренд-директор Jaguar Land Rover в Україні, Андрій Ханін:
1. Сприяння при купівлі: державні субсидії чи реєстраційні пільги для електромобілів.
2. Сприяння при володінні. Окремо тут би виділив підтримку розвитку мережі швидких зарядних станцій, особливо на міжміських трасах. Збільшення інфраструктури буде сприяти більш простому володінню електромобілем, тому субсидування цього напрямку може бути значною підтримкою.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Із менш вагомих факторів, це може бути безкоштовне паркування, особливо у центрі міст. Водночас інші європейські традиційні заходи – такі як доступ в обмежені зони (центри великих міст), знижки на платних трасах тощо – поки що не можуть бути запроваджені в Україні.

Що стосується мережі зарядних станцій, перша трійка провайдерів наразі виглядає наступним чином: Тока, Екофактор та Ясно. Актуальну карту зарядних станцій можна мати на своєму смартфоні у додатку PlugShare.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Загальна мережа зарядних станцій налічує близько десяти тисяч станцій. За розвитком інфраструктури Україна має непогані показники, на рівні європейських країн. Наприклад, станом на кінець 2021 року в Україні було у 2,8 рази більше зарядок, ніж у Польщі, підкреслюють в прес-службі Федерації автопрому.

І наразі завдання «із зірочкою» – не тільки збільшувати кількість зарядних станцій, а в цілому зробити зарядну інфраструктуру такою ж зручною і доступною, якою є мережа заправок для ДВЗ-автомобілів. Зокрема, розробити зручну інтерактивну карту зарядних станцій, розглянути можливість зарядки за побутовим тарифом, розширити мережу швидкісних зарядок тощо.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

За даними аналітики експерта з транспортних інновацій Марини Китіної, станом на кінець 2021 року DC пункти зарядки (Direct Current Charging Station або зарядна станція постійного струму) складали майже 24% (1837 одиниць). Нагадаємо, що на відміну від зарядних пристроїв змінного струму, зарядний пристрій постійного струму має перетворювач всередині самого зарядного пристрою. Це означає, що він може подавати енергію безпосередньо до акумулятора автомобіля і не потребує бортового зарядного пристрою для її перетворення. Зарядні пристрої постійного струму більші, швидші і є справжнім проривом у сфері електромобілів.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?

Чи можливий розвиток ринку електромобілів без Китаю?

Поговорили ми й про майбутнє, поставивши питання стосовно можливого перегляду пільги для ввезення електромобілів і як це може позначитися на ринку.

Електромобілі зараз мають преференційні умови ввезення – без сплати мита і ПДВ. Тож при імпорті електромобіля необхідно сплатити лише акциз 1 євро за 1 кВт*год ємності батареї. І скасування цих преференцій може позначитися на попиті, адже вартість електромобілів залишається вищою, ніж у автомобілів з ДВЗ, переконані у Федерації автопрому України.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

З цим погоджується і Володимир Кулик. Звісно якщо буде впроваджено компенсації на новий електротранспорт як це працює в світі, це надасть більше стимулів для використання таких транспортних засобів, особливо важкої техніки – вантажівки, спецтехніка та інше.

Фактично багато муніципального транспорту у всьому світі замінюють електромобілями, але в Україні цей процес гальмують корупційні схеми. Були пілотні програми з електробусами, де впровадження такого транспорту навмисно саботували та навіть псували обладнання. Адже використання електротранспорту с точки зору прозорості експлуатації зводить нанівець корупційні схеми, які успішно працюють на транспорті з ДВЗ, адже це стосується пального та дорогого обслуговуванням. Це зовсім не заважало створювати схеми надприбутків постачальникам та споживачам нафтопродуктів та газу, особливо в державному секторі, навіть після початку війни у 2014 році!

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Стосовно виробництва електротранспорту, комплектуючих та залучення крупних гравців – це не тільки робота ВР України зі створення стимулів на законодавчому рівні, але й праця всієї держави з точки зору політичної волі заради стратегії всупереч певним лобістським колам, які працюють на інтереси олігархів, для яких Україна завжди була інструментом легких грошей в умовах штучно створеної закритої конкуренції, вважає Володимир Кулик.

Звісно після нашої перемоги для країни буде великий шанс як раз глобально вирішувати інвестиційні питання щодо видобутку, наприклад, потрібної сировини під електромобільну галузь – в нас є багаті родовища, створення умов розвитку для українського виробника та звісно пропозиції для світових лідерів галузі, яким можна запропонувати будівництво заводів як для виробництва акумуляторів та їх переробки, так і виробничі потужності великого асортименту для електротранспорту. Від цього Україна тільки виграє.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Яскравий приклад стратегічного планування та конкуренції серед лідерів світових держав ми бачимо зараз серед США, Європи та Китаю. Впровадження державної політики США для стимулювання галузі, бо це в першу чергу національна безпека, зробили миттєво умови, які долучають усі світові компанії працювати саме на американському ринку.

Чому зниження цін на ринку електромобілів може стати «тривожною тенденцією»

Якими електромобілями найвигідніше володіти?

До війни ми у Федерації автопрому України наголошували, що треба створити умови не гірші, ніж пропонують у сусідніх країнах. Та зараз цього вже недостатньо. Адже сьогодні маємо враховувати ще й воєнні ризики, інвесторам потрібні гарантії захисту інвестицій та незмінності законодавчого поля.

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

Україна вже прийняла низку важливих рішень для розвитку виробництва. Прийнято стимули для розвитку індустріальних парків, нещодавно запрацювали закони №1660-IX та 1661-IX для стимулювання виробництва екологічного транспорту. Але запрацювали лише зараз, через майже два роки після прийняття. В існуючих умовах треба діяти більш швидко і рішуче. Тут вкрай важливим є захист інвестицій від воєнних ризиків та комплексна підтримка, проактивність і операційна гнучкість держави на всіх етапах залучення інвесторів.

Насправді, коментувати тут можна дуже довго, говорить бренд-директор Porsche в Україні, Ігор Ткаченко. Найперше, що потрібно – це здобути перемогу у війні. А далі шляхи можуть бути абсолютно різними, наприклад – створення вільних економічних зон в країні та спеціальних інвестиційних пільг для інвесторів/постачальників. Шанс України насправді високий для перетворення в світового лідера будівництва електромобілів та комплектуючих до них, особливо, враховуючи геопозицію держави та інтелектуальні здібності та можливості українців.

Електромобіль вперше очолив світовий рейтинг продажів авто

Які перспективи електромобілізації в Україні? - електромоб

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Ринок вживаних авто в Україні почав гальмувати через зміну законодавства
• Toyota Prius побив світовий рекорд Гіннесса
• НГУ отримала перші 60 автомобілів Renault Duster, профінансованих Нідерландами
• Новий водневий Renault Master H2-Tech матиме 700 км запас ходу та зарядку за 5 хвилин
• Renault представила фургон для доставки майбутнього
• В Україні почнуть випускати броньовані пікапи
• Перші плагін-гібриди Audi Q7/Q8 TFSI e quattro вже в Україні та доступні для замовлення
• У 2025 році на український ринок вийде 7-містний кросовер від Volkswagen
• Лімітована спецверсія нового універсала Audi RS 6 Avant GT уже в продажу в Україні
• Українська співачка передала ще 20 автомобілів для військових
• Повністю електричний PEUGEOT E-2008 вже прямує в Україну
• В Україні продемонстрували найпотужніший BMW i7 з прискоренням до 100 км/год за 3,7 с
• Mitsubishi оновила Outlander PHEV. Що змінилося?
• Нові PEUGEOT E-3008 та E-5008 пропонують найкращі показники автономності в класі SUV
• Головні прем’єри Парижського автосалону. Бал реінкарнацій
Головні новини
• В салонах GM GROUP вже доступна для замовлення нова Toyota Camry 2024
• Стали відомі українські автовиробники, продукція яких буде підпадати під 15% компенсації
• Українські енергетики продовжують купувати автовишки на базі IVECO Daily
• В Україні стартувала сервісна акція на аксесуари Renault для транспортування та безпеки
• Європейський авторинок продовжує спадати
• Сенсаційна пропозиція на усі CUPRA Formentor зі складу в Україні з вигодою у ціні до 240 000 грн.*
• Регіональні сервісні центри трьох регіонів почали працювати в новому форматі
• Завод АЛЬФАТЕКС пропонує цікаві моделі спецтехніки для комунальних підприємств
• Депутати готують зміни в законодавстві, щоб запобігти шахрайским схемам при публічних закупівлях
• Головний завод Renault Trucks святкує 60-річчя
• MICHELIN Alpin 7 - шина що робить зиму комфортнішою
• Jeep® і The North Face створили повнопривідний Jeep Avenger 4xe Edition
• Mazda представила новий повнорозмірний пікап Mazda BT-50
• Процедура складання іспитів для отримання посвідчення водія ускладнюється
• Міноборони допустило до експлуатації український багі «Варан»
• Renault Trucks починає продажі вантажівок 2025 модельного року
• Яким буде наступнє покоління автомобілів від BMW. Погляд з Парижу
• Оновлений Honda HR-V вже доступний в Україні
• Усі подробиці про новий гіперкар Ferrari F80: 1200 к.с. та 2,15 с до "сотні"
• Scania поставила аграрному холдингу велику партію зерновозів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років
Колекційна мото- вело- ЗАЛА

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Книга по історії появи мотовиробництв в Україні
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  




Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Відбулася ще одна велика купівля мережі АЗС в Україні
• У Києві завершують експлуатацію автобусів ЛАЗ
• "Перекупи" знайшли рішення, як обійти великі податки при продажі авто
• В Україні створили прототип автомобіля-амфібії для заміни ТПК ЛуАЗ-967
• Ринок вживаних авто в Україні почав гальмувати через зміну законодавства
• Іспанія передала Україні партію бронеавтомобілів VAMTAC
• ЗСУ отримали перші легкі бронеавто українського виробництва
• НГУ отримала перші 60 автомобілів Renault Duster, профінансованих Нідерландами
• Кабмін змінив процедуру купівлі-продажу вживаних авто
• Новий водневий Renault Master H2-Tech матиме 700 км запас ходу та зарядку за 5 хвилин
• В Україні побудують завод з виробництва бронеавтомобилей Roshel
• Уряд закрив шпарину у законодавстві, яка давала змогу мінімізувати податки з продажу авто
• В Україні створили повноприводну універсальну дорожну машину на шасі IVECO T-Way 4x4
• В Україні почнуть випускати броньовані пікапи
• Перші плагін-гібриди Audi Q7/Q8 TFSI e quattro вже в Україні та доступні для замовлення
Акції у дилерів...
• В Україні стартувала сервісна акція на аксесуари Renault для транспортування та безпеки
• Сенсаційна пропозиція на усі CUPRA Formentor зі складу в Україні з вигодою у ціні до 240 000 грн.*
• Твій перший новий автомобіль: SEAT Arona доступний від 299₴ на день
• BMW 320d xDrive тепер доступний за вигідною ціною
• У мережі СТО АІС стартує осінньо-зимова акція «Підготуй автомобіль до зими»
• В Україні діє спеціальна пропозиція на самоскиди Scania
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Осіння діагностика»
• Акція для власників Bosch KTS: оновлюємо діагностику через трейд-ін
• Вигідна пропозиція та подарунки від «Автокомпоненти Автек» та ТМ Opet
• SEAT Arona тепер доступний від 299 грн. на день
• В Україні діє спеціальна пропозиція на SEAT Ateca FR
• Opet пропонує додаткову фінансову вигоду
• Сенсаційна пропозиція на усі CUPRA Formentor в Україні. Вигода до 240 000 грн.
• На автомобілі Mitsubishi діє літня пропозиція з вигодою до 100 000 грн.
• В Україні діє сервісна акція на Renault «Мультимедія та комфорт»
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Історія появи українського мото- та велопрому
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.