Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі: Авто новини від AUTO-Consulting - дилер

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: дилер
• Шлях до цивілізації: Які клієнти обирають вживані авто у офіційного дилера
• Чи є переваги купівлі вживаних автомобілів в офіційній дилерській мережі?
• Шлях до цивілізації: Як найбільші українські дилерські холдинги працювали з вживаними авто у 2023 році
• Онлайн продажі автомобілів та поява цифрових дилерів. Світовий досвід
• Nissan шукає дилерів відразу в трьох областях України
• Дилерський холдинг GM Group посів 3-е місце на українському ринку за підсумками 2023 року
• Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• Нові дилери Jeep відкрились ще в 4 найбільших містах України
• Половина дилерів Ford досі не хочуть продавати електромобілі
Ще по дилер...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Європейський Союз

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі

дилерська мережа | Опубліковано - 2022-11-09 07:34:28 (11047 разів прочитано)
Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер
Про зміну моделі продажі нових автомобілів автовиробники розмірковують вже давно. Цей процес прискорили спочатку ковідний карантин, а згодом - і чип-криза. Головні питання, на які шукають відповідь: чи варто повністю або частково відмовлятися від послуг імпортерів та дилерів? AUTO-Consulting зʼясував подробиці.
Передумови, для перегляду моделі бізнесу із реалізації нових автомобілів сьогодні такі. Масові поставки готових транспортних засобів у Європу наразі стикаються з нестабільністю виробництва, спричиненою постійним дефіцитом напівпровідників. Також спостерігається критична нестача потужностей для транспортування автівок, як на автомобільному, так і на залізничному транспорті. Причини: нестача робочої сили та повільне відновлення активів після пандемії. За оцінками експертів Automotive Logistic, на сьогодні, світовий ринок втратив близько 20-30% логістичних можливостей. Зі зростанням цін на енергоносії та інфляцією, що впливає на вартість відновлення обладнання, автовиробники очікують подальшого підвищення цін на логістичні послуги.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

У той же час, пандемія Covid спонукала до більш швидкого впровадження онлайн-продажів і послуг, включаючи доставку додому. Це у свою чергу, дало поштовх дилерам до ширшого використання онлайн-сервісів, коли виставкові зали були змушені закритися через пандемію.

У сукупності існуючі фактори переконують автовиробників, які прагнуть скоротити витрати на дистрибуцію, шукати альтернативні методи продажу та доставки своєї продукції. Однією із таких альтернатив є віртуальні демонстраційні зали.

Як за час війни в Україні змінилась відвідуваність автосалонів

Як під час війни виживає дилерська мережа

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Віртуальні демонстраційні зали
Керуючий директор автомобільної дослідницької фірми ICDP Стів Янг, відзначив зростаючу тенденцію до моделі агентства. Згідно із нею, клієнту не потрібно особисто відвідувати демонстраційний зал (автосалон) і домовлятися про угоду, щодо транспортного засобу. Покупець просто розміщує замовлення, через віртуальний виставковий зал безпосередньо на сайті у виробника (OEM) за фіксованою ціною. Там він зазначає бажане місце доставки у дилерській мережі або обирає доставку додому. Ціну та дилерську націнку або комісію встановлює OEM.

Після Covid деякі виробники автомобілів у Європі почали впроваджувати таку модель. Серед них - Mercedes-Benz, який має застосувати агентську модель у Німеччині та Великобританії з 2023 року. За планами виробника, до кінця наступного року, у Німеччині 50% продажів здійснюватиметься саме через агентську модель.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Типові агентські угоди в Європі, наступного року також ухвалить VW Group. Хоча спочатку вони стосуватимуться лише продажу електромобілів з акумуляторами (BEV).

На початку цього року Lotus також перейшов на модель агентської угоди з 13 своїми франчайзинговими роздрібними магазинами у Великобританії.

Ford, Jaguar Land Rover, Mini і Stellantis збираються слідувати цьому тренду в найближчі кілька років. Із червня 2023 року Stellantis припинить дію всіх поточних контрактів на продаж і обслуговування з європейськими дилерами для всіх своїх брендів.

До речі, Stellantis - єдиний виробник автомобілів, який виклав план майбутньої реструктуризації мережі перед прийняттям моделі агентства. Це частина мети компанії скоротити витрати на дистрибуцію на 50%. Інші виробники автомобілів розглядають можливість значного скорочення розміру мережі, оскільки клієнти змінюють спосіб придбання або використання транспортних засобів.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Автовиробникам треба краще спланувати свою агентську стратегію, яка, за словами Янга, загалом залишається поганою. У ICDP виявили, що виробники автомобілів не були готові до динамічного ціноутворення або зобов’язувалися керувати поставками. Було також виявлено, що ІТ-підтримка слабка, а реструктуризація мережі постійно відкладається.

Проте, Стів Янг стверджує, що дилери залишаться в центрі дистриб'юторської мережі, і що відвідування дилерів фактично зростає. Хоча, й вартість реструктуризації мережі, в основному, ляже на дилера.

Проте, є й інший варіант.

Каким был автосервис в Киеве до 90-х годов прошлого века

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Консолідація дилерів
Зокрема, у Hyundai вважають, що для адаптації існуючої моделі роздрібних дилерів є додаткові можливості. Тут досліджують альтернативи агентській моделі.

На думку Майкла Коула, президента і генерального директора Hyundai Motor Europe, замість суцільного запровадження агентських продажів і доставки, зниження витрат можна досягти шляхом консолідації дилерських відділень і призначення більшої кількості функцій одному оператору. «Я думаю, ми всі розуміємо, що з таким підходом буде більша синергія та економія, за рахунок масштабу. Це означає, що ми можемо заощадити кошти та зменшити витрати, що принесе користь як дилерам, так і виробникам комплектного обладнання», — сказав Коул. Зокрема, це багатоканальні продажі та розвиток онлайн-інструментів, які Hyundai зараз пропонує в Європі.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Автовиробник представив свій онлайн-канал Hyundai Click to Buy ще в 2016 році. Клієнт може використовувати процес замовлення онлайн або офлайн, чи - поєднувати обидва. Ключовим моментом є контракт, а доставку продовжує здійснювати дилер, якого обирає клієнт.

Коул також вважає, що спосіб доставки автомобілів залишиться незмінним через національну мережу дилерів, які підтримуються регіональними центрами. Однак, консолідація кількості регіональних торгових точок і збільшення кількості центрів, що надають послуги передпродажної підготовки перед поставкою, забезпечать більшу ефективність із меншою кількістю точок доставки. Подібна концепція логістики для доставки існує навіть для тих виробників комплектного обладнання, які підтримують агентську модель. Незалежно від того, це агентство чи дилер, кінцева доставка все одно відбувається в одній точці.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Коул переконаний, що для великого виробника транспортних засобів було б неефективно займатися індивідуальними доставками додому. Тому, більш ймовірно, що поставки й надалі здійснюватимуться через дилера чи агентство в певному місці.

Вартість автомобільних перевезень у 2022 році сягнула нового максимуму

Коли закінчиться чип-криза?

Щоб краще використовувати існуючі потужності для усунення неефективності доставки транспортних засобів, Hyundai співпрацює з іншими виробниками та постачальниками логістичних послуг через свій відділ логістики Glovis. Зокрема, так комплексно вирішується така проблема, як нестача водіїв.

Як провідні автовиробники планують реструктуризацію своєї дилерської мережі в Європі - дилер

Якщо підсумувати, дилери поки залишатимуться центральними у тому, як виробники автомобілів продають і розповсюджують свої транспортні засоби. Хоча, торгових точок може стати менше. Паралельно буде набирати поширення агентська модель, за якою OEM продає автомобіль безпосередньо клієнту онлайн за фіксовану плату. Вона стане альтернативою звичайному способу ведення бізнесу. Наразі, виробники автомобілів можуть бути більш ефективними в доставці автомобілів і максимізувати свої можливості, через існуючу мережу дилерів, що підтримується найновішими інструментами цифрового онлайн-продажу.

Чи планують імпортери розширювати дилерські мережі під час війни

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Європейський Союз Всі новини по темі дилерська мережа


Цікаве по темі...
• Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?
• Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання
• Нові дилери Jeep відкрились ще в 4 найбільших містах України
• В Києві відновили зруйнований автосалон
• Яким бачать майбутнє автобізнесу провідні автомобільні холдинги України
• Дилерський холдинг GM Group посів 3-е місце на українському ринку за підсумками 2023 року
• Nissan шукає дилерів відразу в трьох областях України
Головні новини
• Шлях до цивілізації: Які клієнти обирають вживані авто у офіційного дилера
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• В Україні збільшили кількість приладів TruCAM та ділянок з вимірювання швидкості
• Завод АЛЬФАТЕКС вже освоїв виробництво самоскидів обсягом від 6 до 26 куб. м
• Як Renault у 1988 році підняла планку потужності вантажівок
• Що нового буде на автовиставці ComAutoTrans у травні 2024 року?
• Чи є переваги купівлі вживаних автомобілів в офіційній дилерській мережі?
• Проєкт електричного Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury відправили в архів
• Які інновації доступні в новому концепт-карі Opel Experimental
• Одразу 5 моделей британського бренду MG претендують на звання Автомобіль року 2024 в Україні
• В Україні пропонується великий вибір комбінованих автомобілей на шасі JAC для утримання доріг
• Звичайні пікапи стали головними носіями зброї проти "шахедів"
• В Україні покращили умови кредитування на автомобілі Honda
• Поліцейські Одещини будуть використовувати евакуатор на базі MAN
• Стали відомі світові лідери з продажу автомобілів за підсумками 2023 року
• Які нові моделі пікапів з’явилися на українському ринку
• Польща та Україна обговорюють повне припинення торгівлі товарами - прем'єр Туск
• За 2 місяці через Дію переоформлено понад 22 тис. транспортних засобів
• В Україні стартують продажі повнопривідних JAC N90 4х4
• Яким буде салон нового PEUGEOT Е-5008. Перші фото
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Український авторинок почав 2024 рік з потужного зростання
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Новий Volkswagen Amarok назвали найкращим в конкурсі авто року серед жінок
• В Сумах стартувало виробництво міських автобусів
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• Яким буде Mitsubishi Pajero наступного покоління
Акції у дилерів...
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.