Які автомобілі краще підходять для встановлення ГБО?: Авто новини від AUTO-Consulting - ГБО

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: ГБО
• Які автомобілі краще підходять для встановлення ГБО?
• Після встановлення ГБО авто необхідно перереєструвати в сервісному центрі МВС. Алгоритм дій
• Кожен 4-й автомобіль в Україні оснащено ГБО. Які моторні оливи слід використовувати?
• В Україні можуть змінити штрафи за незареєстроване ГБО
• Як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО. Покрокова інструкція
• В Украине могут уменьшить штрафы за незарегистрированное ГБО
• Эксплуатация автомобиля с ГБО: как выбрать свечи зажигания
• Новый Renault Express получит в Украине заводское ГБО
• 5 ведущих производителей ГБО на авто: особенности и стоимость
• Экономия или самообман? Тест-драйв Renault Sandero с ГБО
Ще по ГБО...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які автомобілі краще підходять для встановлення ГБО?

Поради власникам авто | Опубліковано - 2023-12-21 19:11:18 (11977 разів прочитано)
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО
Ціни на газ пішли вниз, як і попереджав AUTO-Consulting, після спілкування з експертами паливного бізнесу. Разом з тим підріс попит на встановлення газобалонного обладнання (ГБО). Давайте пригадаємо, яким автомобілям воно найкраще підійте, а для яких навпаки може стати руйнівним?
Газобалонне обладнання (ГБО) для автомобілів – це технологія, що дозволяє використовувати скраплений або стиснений газ в якості альтернативного палива. Розробка ГБО розпочалася ще у 1930-х роках, але масове його використання почалося лише у другій половині минулого століття.

Перші системи ГБО були досить примітивними та малоефективними, але з часом технологія значно покращилась. Сучасні системи ГБО оснащені електронними контролерами, які оптимізують процес згоряння газу, забезпечуючи більш високу ефективність та нижчі викиди шкідливих речовин порівняно з традиційними бензиновими двигунами.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Популярність ГБО базується на економічності, адже навіть вищий розхід газу компенсується його нижчою вартістю відносно бензину. Він також менш шкідливий для екології, адже в його продуктах згорання набагато менше СО2 та шкідливих речовин. Крім того, газ часто видобувається незалежно від нафти і його використання дозволяє зменшити залежність від нафтових ресурсів.

Як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО. Покрокова інструкція

Що варто врахувати при установці ГБО
Теоретично ГБО можна встановити на будь який автомобіль з ДВЗ, але з практичної точки зору є певні обмеження, принаймні раціонального характеру. AUTO-Consulting наводить декілька загальних факторів, які слід враховувати при виборі автомобіля під ГБО:

1. Найкраще ГБО підходить для бензинових двигунів. Дизельні двигуни вимагають більш складного та дорогого обладнання для переобладнання під газ.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

2. Сучасні двигуни з високим ступенем стиснення або турбонаддувом можуть бути не найкращим вибором для ГБО через високі температурні навантаження. Краще підходять простіші двигуни з нижчим ступенем стиснення.

3. Деякі марки та моделі автомобілів мають системи управління двигуном, які краще адаптовані до роботи з ГБО. Також важливо, щоб виробник ГБО мав підходящі інсталяційні набори для конкретного двигуна.

4. Важливо мати достатньо місця для безпечного розміщення газового балона. Зазвичай його встановлюють в багажнику або під ним.

5. Установка ГБО виправдана на автомобілях, які часто використовуються та мають великі щорічні пробіги, інакше складно буде швидко повернути на паливі гроші за встановлене обладнання.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

6. Варто оформити встановлення ГБО в сервісному центрі МВС, щоб потім не було проблем зі страховою компанією в разі аварії та додаткових штрафів при перевірці.

7. Не варто забувати про регулярне технічне обслуговування системи ГБО, щоб контролювати стан всіх потенційно небезпечних елементів та мати оптимальні налаштування згоряння суміші для більш економічної експлуатації.

Загалом з розвитком технологій ГБО стало ще більш надійним і безпечним, що також сприяло його популярності. Тим не менше, щоб забезпечити ефективну та безпечну роботу газобалонного обладнання, при виборі автомобіля для установки ГБО важливо звернути увагу на тип двигуна, його вік та стан, а також на особливості конкретної моделі та марки автомобіля.

Які оливи використовувати для двигунів на газовому паливі

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Чому можуть відмовити у встановленні ГБО
Деякі малопрофесійні СТО з некваліфікованим персоналом, недостатнім досвідом та обладнанням можуть відмовити у встановленні ГБО деяких марок автомобілів. Установники можуть назвати причиною відмови конструктивні особливості автомобіля, складні системи впорскування та інше. Однією з причин відмови може бути "складність" двигуна. Іноді саме вищеназвані причини можуть свідчити про те, що від послуг даного сервісного центру краще відмовитися.

Що означає складний для ГБО двигун
Автомобільні двигуни до дев’яностих років минулого сторіччя майже всі без проблем підходять під ГБО. Потім ДВЗ стали ускладнюватися в масовому сегменті автовиробників. Багато шуму в свій час наробила японська компанія Mitsubishi, розробивши бензиновий двигун з інноваційною системою впорскування (Gasoline Direct Injection – пряме впорскування бензину). Особливість такої системи полягає в тому, що паливна форсунка розташовується безпосередньо в камері згоряння.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Вже на початку двохтисячних інженери Volkswagen проаналізували помилки японських інженерів і розробили систему безпосереднього впорскування FSI – пошарове впорскування палива. Двигун, оснащений технологією FSI, не тільки має специфічні особливості конструкції, а й доволі вимогливий до сервісного обслуговування та якості палива.

Але й на такі мудровані двигани, що мають позначки TSI або FSI, чи їх аналоги, можна встановити газобалонне обладнання. У двигунах з турбонаддувом та пошаровим типом впорскування форсунки розташовані у впускному колекторі для досягнення максимального ефекту від згоряння палива. На автомобілі з такими типами двигунів можна встановити ГБО двох варіантів.

По-перше, можна встановити ГБО п’ятого покоління. У такому разі у впускному колекторі залишаться рідні бензинові форсунки, які будуть змочуватися бензином. Також можна встановити поодинокі газові форсунки. Вони подаватимуть рідке паливо безпосередньо в циліндри. Редуктор у цьому разі не задіяний, оскільки його завдання переводити газ із рідкої фази в газоподібну. Тут же ця фаза відсутня.

По-друге, можна встановити ГБО шостого покоління, принцип роботи якого аналогічний з п‘ятим поколінням ГБО за винятком невеликої різниці. Вона полягає в тому, що в паливну систему вбудовуються три типи насосів:
● один у газовому балоні;
● другий під капотом;
третій тип – це індивідуальні насоси для кожної форсунки.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Зайвим буде казати, що такі системи ГБО значно дорожчі за простіші четвертого покоління, які без проблем пасують до атмосферних двигунів. Та й витрата палива буде вищою, через періодичне впорскування бензину.

Здебільшого, ставити базові комплекти ГБО на турбований двигун не можна, оскільки з'являється висока ймовірність отримати некоректну паливну суміш. Пропан-бутан не детонує, а першою ознакою неправильного сумішоутворення якраз і є детонація. Щоб знизити ризик появи детонації, рекомендується заправляти турбоавтомобіль високооктановим бензином.

ГБО 4-го покоління для турбованих двигунів потребує значної уваги до функціоналу програм впорскування. Що сучасніший мотор, то більш просунуте програмне забезпечення необхідне. Інакше коректно налаштувати впорскування буде неможливо. Також важливу роль відіграють основні агрегати газобалонної установки: газові форсунки та редуктор-випарник. Якщо форсунки недостатньо швидкі, то виставлений у програмі час впорскування не буде дотримуватися, а шток форсунки буде у відкритому положенні. З використанням редуктора-випарника відбувається аналогічна ситуація.

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Майже неможливо і точно недоцільно встановлювати ГБО на багатоциліндрові двигуни штутгартського Mercedes-Benz та баварського BMW, деякі мотори японського Lexus, ексклюзивні та рідкісні марки автомобілів – вони просто не призначені навіть під шосте покоління ГБО.

Які найбільш економічні автомобілі можна придбати в українських офіційних автосалонах

В Україні можуть змінити штрафи за незареєстроване ГБО

Приклади двигунів, що найкраще пасують ГБО

Duratec 25
Старий добрий американський бензиновий V6 робочим об'ємом 2.5 літри залежно від модифікації видає від 150 до 171 кінської сили. ГБО на нього встановлюється та працює відмінно, що робить його досить економним. Більшість навіть не відчує різницю в динаміці між роботою на бензині або газі. Цей силовий агрегат встановлювали на безліч моделей, зокрема досить популярні Ford Escape та Ford Fusion.
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Chrysler Pentastar 3.6 V6
Двигун Pentastar 3.6-літровий V6 випускається з 2010 року та встановлюється на автомобілі Chrysler, Dodge, Jeep, Fiat, Lancia та навіть Volkswagen. З 2011 року на атмосферні двигуни Pentastar 3.6 ставилися системи регулювання фаз VVT (Variable Valve Timing), а з 2016 року після модернізації дооснастили впуск системою VVL (Variable Valve Lift), що могла регулювати висоту піднімання клапану. Залежно від модифікації, його максимальна потужність становила від 280 до 310 к.с. Основна вимога до ГБО – потужний блок керування, який дає змогу розрахувати кількість газу для кожного циліндра, та високоточні швидкі газові форсунки, які за швидкістю роботи максимально близькі до бензинових. Основні моделі на які встановлювали цей мотор – це Dodge Journey, Jeep Grand Cherokee та Dodge Challenger.
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Volkswagen CBTA, CBUA, CCCA
Популярний на ринку США, а сьогодні й в Україні, 2.5-літровий бензиновий двигун Volkswagen 2.5 CBTA виробляли з 2008 по 2014 роки. Цей силовий агрегат мав кілька аналогів із зовсім іншими індексами – CBUA та CCCA. Має потужність 170 к.с. Газобалонне обладнання ставиться на цей двигун без будь-яких проблем, працює стабільно і надійно, проте його вартість буде трохи дорожчою порівняно з чотирициліндровими моторами, тому що знадобиться блок управління не на 2-4, а на 4-6 циліндрів та одна додаткова форсунка. Його можна знайти під капотом Volkswagen Golf, Jetta, Beetle або Passat для американського ринку.
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Nissan QR25
Силовий агрегат 2.5l з серії QR в основному призначався для кросоверів. Це двигун на 2,5 літра потужністю 147-200 к.с. з досить хорошим ресурсом. Він запам'ятався багатьом автолюбителям за позашляховиком Rogue (американський X-Trail), хоча вперше його використали ще 2001 року для мінівена Nissan Bassara. Двигун зарекомендував себе дуже добре як на світовому ринку, так і на українському, і завдяки цьому його досі встановлюють у нові моделі. ГБО на цьому моторі почувається чудово. Встановлюється в основному на моделі Nissan Rogue, Altima та Murano.
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Mitsubishi 4B11, 4B12
4B11 – дволітровий двигун, що з'явився на світ завдяки колаборації Hyundai-KIA, Chrysler, Jeep та Dodge у 2007 році (кожен з них використовував спільні напрацювання для створення власного двигуна). Головка блоку циліндрів алюмінієва, 16-ти клапанна, має два розподільчі вали з системою зміни фаз газорозподілу на обох. Складнощів під час встановлення ГБО не виявлено: газ працює стабільно й надійно. Встановлювали ці двигуни на такі моделі як Mitsubishi Outlander, Outlander Sport та Eclipse Cross.
Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

Насправді, варіантів двигунів та автомобілів, які завдяки сучасній системі ГБО, дозволяють раціонально організовувати витрати на паливо – безліч. Головне зробити правильний вибір. Щоб не помилитись в такому важливому рішенні AUTO-Consulting рекомендує звертатись за консультацією та допомогою у встановленні та налаштуванні ГБО тільки до професіоналів.

Після встановлення ГБО авто необхідно перереєструвати в сервісному центрі МВС. Алгоритм дій

Які автомобілі краще підходять для установки ГБО? - ГБО

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі Поради власникам авто


Цікаве по темі...
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Чому можуть відмовити перереєструвати авто в Дії?
• Як відрізнити якісний паливний фільтр. Рекомендації Bosch
Головні новини
• Український ринок електрокарів у 2024 році став виглядати краще серед європейських країн
• В Україні діє спеціальна гарантія на шини Michelin
• Як Уряд збирається обкласти драконівськими податками ринок автомобілів. На які авто вони будуть діяти?
• У Дніпрі з'явилася 60-метрова пожежна автодрабина на шасі IVECO
• Європейський авторинок зростає за рахунок гібридів та електрокарів
• Уряд вирішив «зарізати» ринок нових авто
• Bosch пропонує нові рішення для комфортного водіння
• Вантажівка MAN перевезла 350-тонну субмарину
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• ZF розширює портфоліо систем керування рухом cubiX на комерційні автомобілі
• Audi відмовиться від деякої бутафорії у дизайні
• Otokar Navigo долучається до естафети Олімпійського вогню 2024
• Західна преса знову вважає, що у 2025 році РФ вичерпає резерви по бронетехніці
• ВР ухвалила підвищення акцизів на пальне. Коли та на скільки подорожчає паливо
• АЛЬФАТЕКС пропонує популярну модель вакуумної машини на шасі DAYUN CGC1120
• Український виробник представив заміну аграрним КАМАЗам
• В Києві та області продається половина всіх автомобілів в Україні
• В Україні нараховується вже більше 200 тис. електромобілів та гібридів
• В Україні зросте попит на малі паливозаправники і ось чому
• Як зміниться Peugeot, щоб конкурувати з китайськими конкурентами
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• Український виробник представив заміну аграрним КАМАЗам
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Вантажівка MAN перевезла 350-тонну субмарину
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• Як Уряд збирається обкласти драконівськими податками ринок автомобілів. На які авто вони будуть діяти?
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.