Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів: Авто новини від AUTO-Consulting - бюджет

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: бюджет
• Штрафи за паркування в січні поповнили бюджет Києва на 5 млн. грн.
• Volkswagen та Renault спільно планують створити бюджетний електромобіль
• Бюджетний дизель: за скільки зараз можна купити новий автомобіль з дизельним двигуном
• Toyota представила бюджетний пікап за $13000
• Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів
• Бюджетний “автомат”: за скільки зараз можна купити новий автомобіль з автоматичною коробкою передач?
• За два роки війни бюджетні авто подорожчали на 70-80% і майже зникли з ринку. Які недорогі нові автомобілі ще залишилися?
• Mitsubishi представить бюджетний кросовер для конкуренції на азійських ринках
• Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023
• У Казахстані почали випускати бюджетний седан Chevrolet Onix
Ще по бюджет...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів

ринок автомобілів | Опубліковано - 2023-11-10 08:27:57 (3962 разів прочитано)
Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет
AUTO-Consulting регулярно аналізує стан автомобільного ринку України. За нашими даними наразі він потрохи оговтується після шокового минулого року за кількісними параметрами, але нас турбує невпинне зростання цін на нові автомобілі. Особливо це помітно в порівнянні з періодом до початку повномасштабної агресії росії, до 24 лютого 2022 року, і сьогоднішнім днем. Ми запитали провідних операторів українського авторинку про стан справ у бюджетному сегменті, і ось що нам розповіли…
Крім цін існує ще одна проблема - дефіцит або й зникнення ряду доступних моделей (до 20000 евро). Деякі з них закінчили свій виробничий цикл, але інші просто перестали імпортуватися. Що відбувається в цьому сегменті та куди він рухається? Щоб дізнатися відповіді на ці та інші питання ми поспілкувались з найбільш активними гравцями автомобільного ринку України.

Бюджетний “автомат”: за скільки зараз можна купити новий автомобіль з автоматичною коробкою передач?

Обережний оптимізм: Як головні оператори авторинку оцінюють підсумки продажів за 9 місяців

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Крім курсу валют, на думку Наталії Топтун, PR-менеджера Renault, серед найголовніших є дві причини зростання цін на бюджетні авто:

1. зміна логістичних шляхів: відсутність морського сполучення в Україні, перевантаження європейських портів, і, як наслідок, ріст ціни за користування послугами порту, зменшення кількості іноземних перевізників, з якими імпортер працював раніше, та водіїв відповідних категорій в Україні, в тому числі й через мобілізацію;

2. зростання собівартості матеріалів для виробництва автомобілів.Андрій Чабанов, директор з маркетингу Stellantis Ukraine, погоджується і додає третю важливу причину:

3. Через зламану логістику, весь український бізнес мав переключитись на доставку по суші, тобто автовозами, що спричинило 3 або 4-кратний ріст цін на перевезення. А ще, висока інфляція у США та Єврозоні спричинили ріст собівартості виробництва. Це основні 3 фактори.

Дмитро Кондраков, Керівник департаменту продажів автомобілів, якості обслуговування клієнтів та розвитку дилерської мережі Nissan, визначив ще один фактор:

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

4. Одним з головних факторів здорожчання автомобілів стало підвищення рівня їх технологічності. Сучасні інтелектуальні системи безпеки, економні гібридні двигуни, які відповідають нормам Євро 6 та якість матеріалів оздоблення – все це підвищує вартість автомобіля. Звісно, до цього слід також додати зростання цін на сировину, особливо кобальт, а також подорожчання послуг з логістики.

Кросовери ставлять рекорди: в ЄС кожен другий проданий авто, в Україні - більше 80%

У якому напрямку розширюють дилерську мережу офіційні імпортери автомобілів

5. Вартість палива. П’яту причину додала Марія Гарань, директор «Порше Україна»: “серед іншого, через вимушене переналаштування логістичних маршрутів та зростання вартості перевезення, в тому числі через підвищення вартості пального, збільшилась також і собівартість нових автомобілів.”

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

“Загалом існує дві категорії причин – зовнішні та внутрішні”, – підсумовує питання Зоя Українська, PR-менеджер Eurocar: “Автовиробники вимушені підвищувати ціни через зростання вартості комплектуючих та виробництва. І хоча цей фактор так само позначається на європейських цінах, через знецінення гривні українські покупці відчувають його сильніше.”

Чому бюджетний сегмент став звужуватися?
Рівень безробіття в Україні суттєво зріс – до 25% станом на 2022 (у 2021 був 10%). Клієнт, який формує попит на бюджетний сегмент, перерозподілив пріоритети, і витрачає або накопичує кошти на життєво необхідні потреби.

“В нашій лінійці доступні всі бюджетні моделі, які імпортувались ще до війни, – говорить Андрій Чабанов: Peugeot 301, Opel Crossland, Citroen С3 або C-Elysee. Їх можна придбати сьогодні прямо в салоні. Але бюджетний сегмент насправді зменшився. Багато покупців мали змогу розмитнити вживаний автомобіль за пільговим тарифом минулого року, що призвело до суттєвого зростання імпорту вживаних автомобілів не дивлячись на війну. Зараз ці автомобілі перепродаються, що призвело також до зростання сегменту Internal resales у 2023 році.”

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

– Україна є частиною європейського ринку і в нашій країні пропонуються ідентичні загальноєвропейським моделі. В Європі бюджетні моделі зникли через високі вимоги до безпеки, комфорту, норм токсичності. Постачання в Україну бюджетних моделей з ринків Азії та Африки не є комерційно доцільним та обмежено війною, – вважає Дмитро Кондраков.

На думку Марії Гарань, пропозиція бюджетних моделей скорочується не тільки в Україні, а й на глобальному рівні. У першу чергу це повʼязано із загальним зростанням собівартості виробництва нових автомобілів, а також через введення більш жорстких регуляторних вимог, що стосуються екологічних та безпекових стандартів. В Україні, на додачу до вищезазначеного, стримуючим фактором є висока конкуренція зі сторони вживаних автомобілів, що постачаються у значних обсягах як з США, так і з країн ЄС.

– Стратегія розвитку європейських виробників пов'язана з вимогами європейського законодавства щодо рівня емісій. Все це здорожчує автомобілі та об'єктивно скорочує пропозицію у бюджетному сегменті. З іншого боку, щоб розробляти спеціальні бюджетні моделі, потрібно мати достатній ринок збуту, який забезпечить рентабельність виробництва. Це - щонайменше 50 тисяч однієї моделі на рік. Зрозуміло, що в Україні такого потенціалу немає, – пояснює Зоя Українська.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Чому в Україні зникає бюджетний сегмент автомобілів. Підсумки півріччя 2023

Куди поділись популярні раніше бюджетні моделі?
– Стосовно моделей Renault, – пояснює Наталія Топтун – життєвий цикл моделей Logan, Sandero, Stepway під брендом Renault, які продавалися в Україні, закінчився у 2022 році. Група Renault прагне мінімізувати кількість однакових моделей під брендами Renault та Dacia, щоб зробити модельний ряд кожного бренду унікальним. В грудні 2020 вийшли нові Logan, Sandero, Stepway під брендом Dacia. Натомість під брендом Renault випускатимуться нові моделі з іншими назвами, і одну з них ми збираємося запустити в Україні наступного року.

– Бюджетні міські Citroen C1 / Peugeot 107 та 108 закінчили свій виробничий цикл і бренд вирішив вийти з даного сегменту. Імпорт С1 та 108 був зупинений ще у 2019 році і це ні як не пов’язано з війною. Замість С4 Cactus ми успішно презентували і продаємо новий Citroen С4, який було визнано Автомобілем року 2022 в Україні, – розказує Андрій Чабанов.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Колись популярні Nissan Micra, Almera й Tiida, нажаль, зникли з продажу ще п’ять років тому через зниження попиту і бренд повністю переключився свого часу на кросовери, а зараз поступово переходить до електромобілів.

Нажаль, подібна тенденція захоплює усіх автовиробників, констатують наші співрозмовники.

– У звʼязку зі зростанням клієнтського попиту на автомобілі типу SUV, наші Бренди концентруються на розширенні пропозиції саме у цьому сегменті. Стартовими моделями в лінійці SUV в Україні є міські кросовери VW T-Cross та SEAT Arona, – пояснює Марія Гарань. Попит на автомобілі з іншими типами кузову невпинно скорочується, у звʼязку з чим вивід на ринок України додаткових моделей з цим типом кузову не запланований. Автомобілі моделей VW Golf, SEAT Ibiza, SEAT Leon на сьогоднішній день доступні до замовлення за привабливим ціноутворенням, пропонуючи клієнтам широкий вибір асистентів безпеки та функціонального оснащення у всіх комплектаціях. Додатково, на весь модельний ряд наших брендів діють програми фінансування від 0.01% річних.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Skoda досі пропонує доступні Fabia та Scala, хоча більш практичний Rapid давно зник з продажу і заміни не передбачено, - уточнює Зоя Українська. Розвиток бренду Škoda передбачає електрифікацію модельного ряду в кожному сегменті, в тому числі бюджетному.

Чи можливо істотно знизити ціни на автомобілі у майбутньому?
Чинники, які можуть вплинути на зниження ціни на авто: повернення морських логістичних шляхів, зменшення курсу валют в країні, зниження кредитної ставки. На сьогодні одним з інструментів купівлі автомобілів стає кредитна програма від Рено Україна, - вважає Наталія Топтун.

Поділяє цю думку й Андрій Чабанов, додаючи, що імпортні податки на європейське виробництво у нас і так щороку зменшують, згідно договору про лібералізацію податків. Інших суттєвих важелів на даний момент не існує.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

– На сьогоднішній день, враховуючи всі обʼєктивні фактори глобального характеру, що впливають на собівартість виробництва, в т.ч. враховуючи той факт, що нові автомобілі мають ставати більш екологічними та містити розширений перелік асистентів безпеки вже у базовому обладнанні, на нашу думку, тенденції до зниження їх вартості відсутні, – каже Марія Гарань. – Тим не менш, помʼякшуючим фактором може стати доступність привабливих програм фінансування для населення та корпоративних клієнтів, як на державному рівні, так і на рівні окремих брендів.

– Зі свого боку «Єврокар» як офіційний дистриб’ютор Škoda в Україні постійно веде комунікацію з автовиробником щодо ринково-орієнтованої цінової політики для України. Але, оскільки постійно підвищуються стандарти безпеки та вдосконалюються технологічні рішення, це все впливає на кінцеву вартість продукту. Škoda давно не є бюджетним автомобілем. Це очевидно, варто подивитися, як змінився модельний портфель бренду за останні роки, – додає Зоя Українська.

Навіть попри війну, український авторинок займає непогані позиції серед європейських країн

На скільки змінились ціни на нові автомобілі за час війни. Невтішна статистика

Чи не відштовхнуть ціни клієнтів до ринку б/в?
На думку Наталії Топтун (Рено Україна), клієнта, який купує вживаний автомобіль важко переконати купувати новий, оскільки цей клієнт дивиться на кращу комплектацію вживаного авто за ці ж гроші, та ігнорує ризики щодо його подальшої експлуатації. Разом з тим, хто хоч раз купував новий автомобіль із салону дотримується думки, що найкращий автомобіль – новий автомобіль, і саме ці клієнти стають власниками нових авто із салону.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Погоджується з Наталією й Дмитро Кондраков: – Нові бюджетні та вживані авто мають різного клієнта, особливо корпоративного. Тому пряме порівняння не зовсім доцільне. Якщо казати про фізичних осіб, то імпорт виграє.

– Роздрібний покупець, здебільшого, зробив свій вибір на користь вживаного імпорту. Як результат, деякі бренди навіть зменшили продуктову лінійку через низький попит. При цьому, корпоративний сегмент купує і буде купувати лише нові авто. Але все одно через війну і економічні фактори, компанії стали рідше оновлювати свої парки автопарки, – вважає Андрій Чабанов.Аналогічної думки притримується Марія Гарань: “Корпоративні клієнти, особливо представництва міжнародних компаній в Україні, все ж надають перевагу новим автомобілям та їх офіційному гарантійному та в цілому сервісному обслуговуванню.”

Який обсяг автомобільного ринку України у 2023 році очікують головні оператори

Тренди авторинку України: чи продовжує зростати частка сегменту SUV?

Зоя Українська взагалі переконана, що вживаний імпорт є однією з причин занепаду бюджетного сегменту нових автомобілів в Україні, адже споживач може придбати автомобіль класом вище та з більшим набором опцій за ціною бюджетного нового автомобіля.

Чому зникає бюджетний сегмент на українському ринку. Думка головних операторів - бюджет

Підсумовуючи цю тему можна констатувати, що вищенаведених причин більш ніж достатньо, щоб «поховати» бюджетний сегмент, навіть, в мирній країні. Тим не менше, вибір доступних автомобілів досі існує, про що AUTO-Consulting писав. Щоправда цінову планку довелось суттєво підняти. Наступного разу ми розкажемо про деякі бюджетні новинки, які спробують змінити стан справ у наступному році. Слідкуйте за нашими оновленнями у Телеграм

За два роки війни бюджетні авто подорожчали на 70-80% і майже зникли з ринку. Які недорогі нові автомобілі ще залишилися?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• 125 років Renault: Цікаві факти з історії французьких авто
• Як пікап Tata Xenon X2 показав себе на бездоріжжі
• Новий Volkswagen Golf R стане найпотужнішим в історії моделі
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• BMW M5 нового покоління отримає "ніздрі" з підсвіткою
• В новому Opel Grandland майбутнє стає реальністю
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• Купе-кросовер Genesis GV80 на ринку США виявився дорожчий від BMW X6
• Bugatti представила новий гіперкар за 3,8 млн. євро
Головні новини
• В Україні оголошено версії та ціни на новий Opel Vivaro
• ZF розширює портфоліо систем керування рухом cubiX на комерційні автомобілі
• Audi відмовиться від деякої бутафорії у дизайні
• Otokar Navigo долучається до естафети Олімпійського вогню 2024
• Західна преса знову вважає, що у 2025 році РФ вичерпає резерви по бронетехніці
• ВР ухвалила підвищення акцизів на пальне. Коли та на скільки подорожчає паливо
• АЛЬФАТЕКС пропонує популярну модель вакуумної машини на шасі DAYUN CGC1120
• Український виробник представив заміну аграрним КАМАЗам
• В Києві та області продається половина всіх автомобілів в Україні
• В Україні нараховується вже більше 200 тис. електромобілів та гібридів
• В Україні зросте попит на малі паливозаправники і ось чому
• Як зміниться Peugeot, щоб конкурувати з китайськими конкурентами
• Волонтер самостійно виготовляє антидроновий захист для українських ББМ "Дозор-Б" та Roshel
• "Техкомплект" продовжує розвивати напрямок 10-тонних самоскидів для заміни МАЗів
• Що відбувається в Premium-сегменті в Україні. Результати першого півріччя 2024 року
• ДСНС отримала першу партію потужних пожежних автоцистерн українського виробництва
• В Україні з`явилась ще одна модель бренду Fisker
• До сезону збирання врожаю в Україні пропонуються цікаві зерновози на шасі Renault Trucks
• Audi представила нове покоління A5
• Верховна Рада звільнила від мита та ПДВ обладнання для електрогенерації
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Чому українські виробники не мають шансів перемагати у тендерах ЄІБ
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• Кабмін створив ще один реєстр сертифікатів авто
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.