Масла та мастильні матеріали: вибір та застосування
ринок мастил | Опубліковано - 2023-09-20 10:59:18 (2685 разів прочитано)
Мастильні матеріали необхідні для будь-яких механізмів та деталей, щоб зменшити силу тертя і запобігти їх зношуванню. Завдяки мастильним речовинам підвищуються строки експлуатації транспорту, агрегатів та механізмів, збільшується їх навантажувальна спроможність. Продукти виробляють у твердому, пластичному та рідкому стані.
Такі олії та мастила високої якості представлені на сайті ADAM UA. Використання мастильних продуктів дасть змогу зекономити значні кошти на ремонті механізмів чи навіть на купівлі нової техніки. Пластичні мастила не тільки змащують елементи, вони герметизують ущільнення та використовуються для консервації деталей.
Призначення мастильних матеріалів
Розрізняють мінеральні та синтетичні мастила. Перші виробляють з нафтопродуктів, вони стійкі до високих навантажень і температур. Сфера їх використання дуже широка: промисловість, машинобудування, обслуговування індустріальної та сільськогосподарської техніки.
У виробленні синтетичних мастил залучені хімічні процеси. Такі речовини стійкі до окислень та розкладень. Їх використовують в спеціалізованих галузях.
Популярними є пластичні різновиди. В їх складі є багатофункціональні присадки, що підвищують якості речовин. Сфера використання пластичних мастил:
- підшипники ковзання з великими навантаженнями;
- механізми, що працюють в повторному короткочасному режимі, на невеликих швидкостях чи на граничному терті;
- як ущільнювач для захисту від проникнення до механізму бруду ззовні;
- створення захисту при консервації деталей.
Рідкі оливи для змащування використовують для малих навантажень швидкісних вузлів. За призначенням цей вид олив розподіляють на моторні для двигунів, трансмісійні для механічних коробок передач, індустріальні та гідравлічні.
Вибір мастил
Характеристики та фізичний стан мастил значно впливають на їхню здатність захищати механізми. Це треба враховувати при виборі продукції. Важливі фактори вибору мастильних матеріалів:
- тип механізму;
- умови його експлуатації;
- температурний режим роботи;
- потреба захисту від корозії.
Синтетичні мастила та оливи підходять для роботи при високих температурах. Низька швидкість та велике навантаження потребують органічних чи синтетичних мастил з присадками. Правильно підібраний матеріал сприяє збереженню деталей та механізмів, здатен значно збільшити строк експлуатації техніки.
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.