За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів: Авто новини від AUTO-Consulting - електромоб

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Історія автономерів
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електромоб
• Де в Україні вигідніше заряджати електромобіль?
• Lexus готує масштабну електромобілізацію та розширення модельного ряду
• Toyota представила надсучасну лінію з виробництва електромобілів у Японії
• Як електромобільність заходить на ринок комерційного транспорту. Які електричні фургони вже є на українському ринку
• Через кілька років в Європі кожен 4-й новий електромобіль буде китайським
• Stellantis зменшить вагу батарей електромобілів вдвічі
• ЄС почала розслідування, яке може обмежити доступ китайських електромобілів на свій ринок
• PEUGEOT знижує ціни на електромобілі на українському ринку
• Епіцентр запускає власну мережу зарядних хабів для електромобілів
• Volkswagen продемонстрував "зарядженний" електромобіль ID. GTI
Ще по електромоб...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів

виробництво автомобілей | Опубліковано - 2023-06-02 19:54:00 (3719 разів прочитано)
За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб
Виставка ComAutoTrans2023 рядом цікавих та перспективних прем’єр показала, що за електричним транспортом майбутнє. І не лише серед персонального транспорту, але й в галузі комерційної техніки. Благо в Україні є стартапи, які вже вкладаються в цей напрямок. AUTO-Consulting поцікавився у експертів перспективами повноцінного виробництва електричного транспорту.
За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Стосовно виробництва електротранспорту, комплектуючих та залучення крупних гравців – це не тільки робота депутатів у Верховній Раді України зі створення стимулів на законодавчому рівні, вважає Володимир Кулик, засновник компанії Evodrive та директор по продажам компанії Octa Energy. В цьому питанні політичну волю має проявити вся держава, адже протистояти доведеться лобістам олігархів, які завжди Україну сприймали лише як інструмент для легкого збагачення в умовах штучно створеної закритої конкуренції.

Яких типів зарядних станцій потребує наявний парк електромобілів в Україні. Куди ринок буде рухатись далі? Частина 1

Чи можливий перехід до єдиного порту зарядки електромобілів. Думки операторів ринку. Частина 2Яскравий приклад стратегічного планування та конкуренції серед лідерів світових держав ми бачимо зараз серед США, Європи та Китаю. Впровадження державної політики США для стимулювання галузі, бо це в першу чергу національна безпека, миттєво зробили умови, які долучають усі світові компанії працювати саме на американському ринку.

До війни ми у Федерації роботодавців автомобільної галузі України наголошували, що треба створити умови не гірші, ніж пропонують у сусідніх країнах. Та зараз цього вже недостатньо. Адже сьогодні маємо враховувати ще й воєнні ризики, інвесторам потрібні гарантії захисту інвестицій та незмінності законодавчого поля.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Україна вже прийняла низку важливих рішень для розвитку виробництва. Прийнято стимули для розвитку індустріальних парків, нещодавно запрацювали закони №1660-IX та 1661-IX для стимулювання виробництва екологічного транспорту. Але запрацювали лише зараз, через майже два роки після прийняття. В існуючих умовах треба діяти більш швидко і рішуче. Тут вкрай важливим є захист інвестицій від воєнних ризиків та комплексна підтримка, проактивність і операційна гнучкість держави на всіх етапах залучення інвесторів.

Не так давно AUTO-Consulting розбирав можливість вітчизняних виробників автобусів перейти на рейки електромобілізації в зв’язку з впровадженням закону №8172, який передбачає перехід до екологічно чистого транспорту до 2036 року й далі.

Чи зможе Україна виробляти власні електробуси та виконати вимоги закону №8172. Думка головних операторів ринку

Чи зможе Україна до 2036 року повністю перейти на електробуси. Думка провідних операторів

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Для реалізації такого амбітного задуму необхідно буде на протязі п’яти років створити додаткові виробничі потужності на базі вже діючих підприємств України (Корпорації «Богдан», АТ «Черкаський автобус», ТОВ «Електронмаш», Концерну «Еталон», ТОВ «ПОЛІТЕХНОСЕРВІС») та збільшити їх сумарну потужність до 10000 автобусів на рік. Для цього потрібно завершити розпочату реконструкцію заводу в м. Луцьк (потужність 4600 автобусів на рік) та на інших заводах, щоб забезпечити сумарну потужність принаймні 5200 автобусів на рік. Загальні планові капітальні інвестиції, необхідні для створення потужностей по виробництву електробусів, складатимуть не менше $280 млн, вважає Дмитро Писаний, директор луцького “Автоскладального заводу №1” компанії «Богдан Моторс».

Організація щорічного виробництва 10 тисяч електробусів вимагатиме збільшення використання таких складових місцевого виробництва, як тягові акумуляторні батареї, тягові електродвигуни, системи керування тяговим приводом, компоненти трансмісії, компоненти електроніки. Для забезпечення показника локалізації біля 50% необхідні інвестиції у купівлю ліцензій та на створення виробництва цих компонентів також не менше ніж 300 млн. дол. США, - вважає Дмитро Писаний.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Маємо надію на створення виробництв електродвигунів та батарей в Україні (в т.ч. із залученням іноземних інвестицій), говорить заступник директора ТОВ "Комтранскомплект", Кіріл Лесік. Також обов’язково потрібно завчасно продумати питання щодо утилізації/переробки/модернізації батарей.

Вважаємо що виробники готові до великих модернізацій для запровадження нових відповідних виробничих процесів, але це неможливо без підтримки Держави, а саме:

1. Зміни у законодавстві, націлені на створення привабливих умов для іноземних інвесторів.
2. Спрощення оподаткування для вітчизняних виробників.
3. Надання вигідних кредитних умов для виробників.
4. Надання преференцій у закупівлях вітчизняним виробникам.
5. Забезпечення високої кількості закупівель техніки державою для підтримки стабільного виробництва.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Вадим Шкарупін, директор ТОВ «Еталон-Авто», вважає, що теоретично така можливість є у Луцького та Чернігівського автозаводів, принаймні з огляду на масштаб виробничих територій. Іншим підприємствам бракує територіальних можливостей для масштабування. Хоча ЗАЗ також великий завод. Але для всіх виробників є ще питання розробки кінцевого продукту, технології виготовлення АКБ та інших комплектуючих, враховуючи закон про локалізацію, який передбачає 40% до 2028 року.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

На думку Юрія Бубеса, президента концерну “Електрон”, українська промисловість цілком спроможна наростити потужності. Але при умові, що держава дійсно стане бізнес-партнером національних виробників, тобто затвердить (і виконуватиме!) державну програму під оголошені цим законом параметри. Проте ми не знаємо сьогодні жодної подібної реально працюючої програми в галузі машинобудування. Було дуже багато спроб Уряду і кількох міністерств відстежувати можливості виробництв в Україні, їм надіслано сотні аналітичних довідок і конкретних пропозицій, але віз й досі там.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Для того, щоб в Україні виникло виробництво сучасних електромобілів потрібно чотири стратегічні речі, - вважає директор AUTO-Consulting Олег Омельницький.

1. Перемога.
2. Вихід на ринок ЄС.
3. Прозорі і рівні умови для інвесторів.
4. Стабільність законодавства на 15-20 років.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Нажаль, Україна втратила шанс залучити потужних інвесторів у 90-х та 2000-і. З різних причин ми втратили цей шанс і в 2010/20-х. Ми програли конкурентну боротьбу росіянам, країнам Середньої Азії, Словаччині, Польщі, Угорщині тощо. Необхідно зробити висновки з цього і не втратити шанс залучити інвесторів вже з будівництва електромобілів. Шанси в України є і ресурси теж.

Чому у України не вийшло стати автомобільною державою. Частина 1 90-і роки

Чому у України не вийшло стати автомобільною державою. Частина 2 2000-і роки

Чому у України не вийшло стати автомобільною державою. Частина 3 Останнє десятиліття

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Потрібно чітко "прорубати вікно" для постачання наших майбутніх електромобілів на ринок ЄС. Це завдання для Уряду і це потрібно робити вже зараз. Як тільки для нашого виробництва відкривається ринок ЄС – це одразу підвищує привабливість розміщувати виробництво в Україні. Далі потрібно чітко і прозоро сформулювати умови для інвесторів і дати їм гарантії незмінності умов на 15-20 років. Сформувати в певних регіонах кластери по виробництву електромобілів та компонентів для них, виділити майданчики, ємності і дати можливість місцевій владі пропонувати готові рішення світовим виробникам. На прозорих умовах. І зрозуміло, що інвестори повинні отримати певні пільги. Це потрібно напрацьовувати вже зараз. І тут потрібно щоб разом попрацювали Уряд, Верховна Рада, провідні фахівці. Після перемоги в нас буде невеликий проміжок часу для залучення таких інвесторів.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Залучення світових виробників для реального виробництва в Україні дасть позитивний поштовх всій економіці. Це і металургія, і хімія, і резинотехнічна галузь, виробництво АКБ, розробка родовищ, будівництво тощо. Крім того, це і допоміжні виробництва, які також прийдуть у кластер навколо виробництва електромобілів. Це дасть змогу повернути людей з-за кордону, розвивати цілі регіони, будувати житло, дороги, логістичні комплекси, транспорт, готелі, навчання і дасть перспективу молоді шукати себе в рідній країні. Це надзвичайно складна робота, яку ми, нажаль, провалили з автомобілебудуванням, але ще є шанс все виправити. Таких кластерів може бути декілька по країні. Якщо в Словаччині виробляють 1 млн. автомобілів на рік, то в Україні ми здатні виробляти набагато більше. Але самі ми не піднімемо такі сучасні виробництва та технології, потрібно залучати провідних інвесторів – лідерів галузі, - вважає Олег Омельницький.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Насправді, коментувати тут можна дуже довго, говорить бренд-директор Porsche в Україні, Ігор Ткаченко. Найперше, що потрібно – це здобути перемогу у війні. А далі шляхи можуть бути абсолютно різними, наприклад – створення вільних економічних зон в країні та спеціальних інвестиційних пільг для інвесторів/постачальників. Шанс України насправді високий для перетворення в світового лідера будівництва електромобілів та комплектуючих до них, особливо, враховуючи геопозицію держави та інтелектуальні здібності та можливості українців.

За яких умов в Україні може з’явитися виробництво електромобілів - електромоб

Після нашої перемоги Україна матиме величезний шанс вирішувати інвестиційні питання на глобальному рівні щодо видобутку, наприклад, потрібної сировини під електромобільну галузь. В нас є багаті родовища, потрібно створити умови розвитку для українського виробника та звісно скласти пропозиції для світових лідерів галузі, яким можна запропонувати будівництво заводів як для виробництва акумуляторів та їх переробки, так і виробничі потужності великого асортименту для електротранспорту. Від цього Україна тільки виграє!

Які перспективи електромобілізації в Україні?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі виробництво автомобілей


Цікаве по темі...
• Туреччина намагається стати наступною країною для будівництва гігафабрики Tesla
• На заводі Volkswagen у Вжесні випущено 500-тисячний автомобіль
• Nissan був змушений відкласти виробництво нової моделі через крадіжку
• DAF створює СП для виробництва акумуляторів
• На заводах Toyota відбувся масштабний збій. Довелося зупиняти виробництво
• В Німеччині розпочали будівництво нового центру розподілу запчастин DAF
• Skoda призупинила виробництво через наслідки повіні
• Через брак працівників та комплектуючих АвтоВАЗ почне збирати Chery та Dongfeng під брендом Lada
• Toyota представила надсучасну лінію з виробництва електромобілів у Японії
• Для виробництва Lada не вистачає не тільки комплектуючих, але й робітників. Будуть залучати зеків та гастербайтерів
• США ввели санкції проти АвтоВАЗу, "Москвичу" та Солерсу
• Hyundai продасть свій петербурзький завод російській компанії
Головні новини
• Чи стане Chevrolet Menlo новим хітом українського авторинку?
• Де в Україні вигідніше заряджати електромобіль?
• Рятувальники отримали чергову партію пожежних автоцистерн на шасі Ford Trucks
• Культовий CITROEN 2CV святкує 75-річний ювілей
• Mitsubishi Outlander доступний зі знижкою до 5%
• Вже до 2030 року Nissan планує продавати в Європі тільки електрокари
• Українська компанія може розпочати ліцензійне виробництво ще одного типу західних БМП
• В Україні почались поставки замовникам спецтехніки вже на оновленому шасі JAC N120
• В Україні доступні оливи для генераторів з бензиновими, дизельними та газовими двигунами
• Європейський Союз вирішив пом`якшити норми Євро-7 для легкових автомобілів
• На українському ринку з’явилися і легкові авто під брендом Dayun
• З початку року Сервісні Центри МВС вже здійснили понад 1,5 млн реєстраційних операцій
• Президентський DS 7 зустрічає королівську сім`ю в Парижі
• В Україні очікується зниження відсоткових ставок на автокредити
• В Україні підвищили штрафи за керування авто без посвідчення водія
• В Україні почали приймати предзамовлення на новий Mazda CX-90
• В Україні сформували склад з 50 одиниць сучасної комунальної та будівельної спецтехніки. Де її подивитись?
• Lexus готує масштабну електромобілізацію та розширення модельного ряду
• Toyota оновила RAV4. Що змінилося?
• Ринок нових авто в ЄС зростає тринадцятий місяць поспіль
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Україна створила власний ракетний комплекс, здатний вражати наземні цілі на відстані 400 км
• КрАЗ отримає шанс відновити виробництво військової техніки. Що будуть випускати?
• Туреччина намагається стати наступною країною для будівництва гігафабрики Tesla
• Які документи необхідно мати при собі при перетині державного кордону на авто
• Бельгія надасть ЗСУ велику партію автомобілів
• Армійські KIA від заводу-банкрута "Богдан" вже передали військовим
• Український авторинок у серпні зріс на 92%. Це найкращій результат за 19 місяців
• Голова Volkswagen назвав, у чому зараз полягають головні переваги німецьких авто перед китайськими
• Яким став новий Volkswagen Passat. Подробиці про нове покоління
• Український оператор став генеральним імпортером Mercedes-Benz у Молдові
• В Україні почали приймати предзамовлення на новий Mazda CX-90
• В Україні стартують продажі нового Ford Ranger
• Великобританія передає ЗСУ броньовані розвідувальні машини
• В Україні доступні BMW iX3M Sport по спеціальній ціні
• В Україні перевірили якість бензинів на заправках: третина проб не відповідає нормам
Акції у дилерів...
• Mitsubishi Outlander доступний зі знижкою до 5%
• Для автомобілів BMW старше 4-х років діє вигідна пропозиція технічного обслуговування
• В Україні знизили ціну на CITROEN C5 Aircross PHEV на 100 000 грн.
• На оригінальні аксесуари та товари BMW Lifestyle діє вигода до -20%
• PEUGEOT знижує ціни на електромобілі на українському ринку
• Купуй вигідно з Opet - отримуй цінні подарунки 🎁
• В Україні доступні BMW iX3M Sport по спеціальній ціні
• Настав час зробити свій вибір. На BMW 2022 року випуску діють спеціальні ціни
• В Україні діє вигідна пропозиція на вантажні фургони Volkswagen Crafter
• Subaru Outback доступні зі знижкою -50 тис. грн.
• На обрані оригінальні аксесуари BMW діє спеціальна пропозиція до -70%
• Встигни долучитися! До кінця літа можна вигідно обслужити свій Mitsubishi
• Mazda продовжує підтримку українців у Європі
• До кінця літа Mitsubishi Outlander доступний з вигодою до 99 000 грн.
• Акція для СТО легкових авто: «Opet купуй СТО модернізуй»
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.