Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?: Авто новини від AUTO-Consulting - електро

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електро
• В Женеві представлений революційний електрокар Renault 5 E-Tech electric
• На фоні сповільнення попиту на електрокари Mercedes-Benz оновить модельний ряд авто з ДВЗ
• В Україні з’явився один з найдорожчих електрокросоверів
• Які електромобілі подешевшають з 1-го березня та чому?
• Бестселером в Європі вперше став електрокар. ТОП-10 найбільш популярних авто
• Електромобілі Leapmotor планують випускати в Європі та Північній Америці
• Чому електромобіль Dacia Spring вже прозвали «міні-Дастером»
• Які нові електромобілі до $30 тисяч стали бестселерами в Україні
• Новий електромобіль CITROEN e-С4 вже в Україні
• В Україні пропонується вся лінійка автобусів та електробусів Otokar
Ще по електро...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?

законодавство | Опубліковано - 2023-05-26 07:36:13 (10328 разів прочитано)
Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро
В Україні вже більше 50 тисяч електромобілів. Лише за 2022 рік на території нашої держави було зареєстровано 13 321 електрокарів, що на 56% більше порівняно з попереднім роком. Україна входить в десятку лідерів за темпами приросту електромобілів і тема електротранспорту вже набирає досить значного масштабу. AUTO-Consulting підсумував усі переваги, на які може розраховувати власник “електрички” у 2023 році?
Паливна криза 2022 року стала напевно найкращим стимулом купити електромобіль. Різке підвищення цін та відсутність палива на АЗС ще раз підкреслили переваги електромобілів. Тому відчувався значний зріст кількості автомобілів на акумуляторах в Україні. Наразі кількість електромобілів та точок зарядок в Україні вже більше, ніж є у сусідніх країнах. За даними прес-служби Федерації автопрому України, на українських дорогах у півтора рази більше електромобілів, ніж у Польщі. І ринок стабільно зростає, навіть попри обстріли та блекаути. За надскладний минулий рік ринок електромобілів зріс у півтора рази!

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Щоправда специфіка поповнення парку електромобілів в Україні не типова для провідних європейських країн, адже здебільшого до нас прибувають вживані електрокари. Це зумовлено відсутністю прямих субсидій при купівлі нового електромобіля, як це буває у багатьох європейських країнах. Тим не менше пільг вітчизняним “електровласникам” теж вистачає. AUTO-Consulting порахував їх усі.

Більше половини електрокарів у світі виробляються в Китаї

Чи можливий розвиток ринку електромобілів без Китаю?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Пільги при купівлі
Відсутність сплати податку на додану вартість, яка для автомобілів з ДВЗ складає, як і для інших товарів, 20%. Враховуючи відсутність потреби заправлятись викопним паливом, власник електромобіля не сплачує з нього й податок на утримання інфраструктури. Так, це звучить не дуже справедливо, адже електромобілі ще не навчились літати і так само як інші транспортні засоби користуються дорогами, але над цим питанням вже працюють.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Ввізне мито та податок до пенсійного фонду при купівлі електромобіля також не доводиться сплачувати. Акцизний збір, який для машин з ДВЗ залежить від типу палива та об’єму двигуна, для електромобілів складає лише 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.

Для порівняння вартості розмитнення ми взяли чотири типи автомобілів 2022 року виробництва за 25 тисяч евро кожна. При цьому, бензинова автівка має під капотом двигун об’ємом 2,0 л – популярний формат для атмосферних варіантів типу Ford Focus. Дизельна задовольняється об’ємом 1,6 л, чого досить для турбованих версій багатьох моделей не лише в масовому сегменті. Найпопулярніший гібрид має об’єм 1,8 л, як у Toyota Prius. А електрокар нехай має 77 кВт*год запасу енергії в акумуляторах, як одна з версій популярного Volkswagen ID.4.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Як бачимо з таблиці, податків при розитненні такого електромобіля доведеться сплатити 77 євро або лише 0,3% від вартості електромобіля. В той же час розмитнення дизельного та бензинового автомобіля обійдеться в значні 34-35% від вартості автомобіля, а гібрида в майже 40% вартості!

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Ідея пільг для зеленого транспорту була запозичена з європейських країн, де користувачі електромобілів мають більш широкі привілеї. Це, наприклад, безкоштовна стоянка на парковці або знижка на пересування по платних дорогах. Такими пільгами користуються водії електромобілів в багатьох країнах світу, AUTO-Consulting про це писав – www.autoconsulting.ua/article.php?sid=52254

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Для чого потрібні зелені номери?
Але й це ще не все. Щоб ідентифікувати екологічний транспорт, в Україні були введені зелені номери. Для зручності деякі дорожні знаки теж тепер з зеленими позначеннями, щоб водіям електрокарів було легше орієнтуватися. Нові знаки надають перевагу електромобілям, дозволяючи їм стояти або рухатись там, де заборонено автомобілям з ДВЗ. Так, поки таких місць ще не багато, але їх буде більшати з кожним роком. І це теж вагомий привілей.Такі номери можна поставити тільки на авто з нульовим рівнем викидів, гібридні автомобілі до них не відносяться. Їх видають на загальних підставах, їхня вартість така ж, як і у звичайних номерів. Вона залежить від характеристик автомобіля.

Власники електромобілів в Україні можуть міняти номерні знаки з літерою "Z". Таку опцію вже пропонують у сервісних центрах МВС. Спеціальні зелені номери електромобілів Z-серії (від Zero Emission – нульові викиди) видавали з осені 2020 року. Але після того, як буква "Z" стала символом російської агресії, багато власників електрокарів не бажають бачити її на номерах авто. До того ж, наявність забороненої в Україні символіки може призвести до непорозуміння або конфлікту.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Як відомо, з нещодавніх пір номерні знаки Z-серії вже не видають. Проте в Україні їх встигли отримати майже 16 тисяч електромобілів. Тепер їх можна поміняти на нові номери із суфіксом, що починається на букву "Y". Для цього необхідно звернутися до найближчого сервісного центру МВС – найближчим часом установи забезпечать достатньою кількістю нових номерних знаків. Вартість заміни автомобільного номера – 862 гривні (знак 350, бланк 312 та послуга 200 грн).

Приховані ризики електромобільної революції

З якими моделями китайські електромобілі захоплять світ?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

У майбутньому саме «зеленим номерам» буде дозволено їздити у центрі міст та у зелених зонах. За даними AUTO-Consulting, на сьогодні ініціативу заборони в'їзду дизельного автотранспорту в центр міста задекларувала лише влада Львова. Львівська міськрада ухвалила рішення №934 про комплекс заходів щодо покращення якості повітря у місті. Серед досить великого списку є й створення у Львові Low emission zones, доступ до яких матимуть транспортні засоби певних класів екологічності або лише електротранспорт. До того ж, у місті хотіли ще 2021 року заборонить в'їзд вантажівок та старих авто (до 1991 року випуску) та авто без каталізаторів до деяких особливо навантажених зон міста. Поки це не реалізували, але до цього можуть повернутися.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Крім того, AUTO-Consulting нагадує, що у 2021 році Мінінфраструктури готувало спеціальний законопроект, який мав стимулювати українців пересідати на електромобілі. Заборони ДВС там ще не було, а йшлося про появу екологічного податку з власників транспортних засобів, за допомогою якого урядовці хотіли прискореними темпами пересаджувати українців на електромобілі. Тож, поява такого закону теж цілком можлива.

Чому зниження цін на ринку електромобілів може стати «тривожною тенденцією»

Якими електромобілями найвигідніше володіти?

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Не все так просто?
Як бачимо, насправді електромобілі в Україні мають величезну підтримку у держави, а їх вартість приваблива для наших громадян. Це пояснюється пільгами для покупки або ввезення зеленого транспорту. Покупці електромобілів звільнені від сплати ПДВ, а це – 20% від його ціни, а також від митних платежів. Ці норми тимчасові і діяли спочатку до 2022, а потім термін подовжили до 2026 року.

Єдиний податок, який доведеться заплатити – акцизний: за 1 кВт*год автомобіля потрібно буде заплатити 1 євро. Наприклад, за Nissan Leaf, популярний серед українців, доведеться заплатити всього 24 євро. Але і від цього податку імпортерів електрокарів хотіли звільнити – ця норма була в законопроектах №8159 і 8160, але їх відкликали. Не виключено, що документи допрацюють і зареєструють в Раді незабаром знову.

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

Тож зараз електромобілі вже знаходяться у привілейованому стані по відношенню до авто з ДВС десь на 34-40% їх вартості, що фактично наблизило їх ринкову вартість до цін авто з ДВС. І це – надзвичайно потужний стимул. Тому у січні 2023 року продажі електромобілів вже сягнули 18% ринку нових авто. Що буде до кінця року? – побачимо.

Наступного разу AUTO-Consulting проаналізує розвиток мереж електрозарядних станцій. Щоб бути в курсі автомобільних новин та аналітичних матеріалів – підписуйтесь на наші канали:
AUTO-Consulting в Telegram
AUTO-Consulting в Facebook

Яких типів зарядних станцій потребує наявний парк електромобілів в Україні. Куди ринок буде рухатись далі? Частина 1

Чи можливий перехід до єдиного порту зарядки електромобілів. Думки операторів ринку. Частина 2

Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується - електро

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі законодавство


Цікаве по темі...
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• В Урядових колах заговорили про 10% податок на купівлю авто
• Найбільша політична партія Європи виступає проти заборони ДВЗ?
• Профільний комітет у ВР підтримав законопроєкт про розмитнення авто в Дії
• Новий закон дає шанс вантажівкам, що працюють на газовому паливі, стати значно дешевшими на українському ринку
• Міністерство оборони ініціювало звільнення від мита та ПДВ пікапів для ЗСУ
• В Україні готують зміни по використанню радарів TruCAM
• В 2023 році українські водії порушили ПДР більше 6 млн. разів
• В декількох областях України реформують Сервісні Центри МВС
• Законопроект про розмитнення авто в Дії може бути розглянутий у ВР вже до кінця лютого
• У Каліфорнії хочуть примусово обмежувати швидкість автомобілів
• З 15 лютого у Латвії починають конфісковувати автомобілі з російськими номерами
• У Києві заборонили стягувати плату за паркування
• Які електромобілі подешевшають з 1-го березня та чому?
Головні новини
• Які нові моделі пікапів з’явилися на українському ринку
• Польща та Україна обговорюють повне припинення торгівлі товарами - прем'єр Туск
• За 2 місяці через Дію переоформлено понад 22 тис. транспортних засобів
• В Україні стартують продажі повнопривідних JAC N90 4х4
• Яким буде салон нового PEUGEOT Е-5008. Перші фото
• Нідерланди замовили для України 9 новітніх САУ
• В Женеві представлений революційний електрокар Renault 5 E-Tech electric
• Українські сапери отримали ще 40 пікапів
• Нова Honda HR-V претендує на титули відразу в 5 номінаціях в акції Автомобіль Року в Україні 2024
• Шлях до цивілізації: Як найбільші українські дилерські холдинги працювали з вживаними авто у 2023 році
• Новий гібридний Jeep Avenger 4xe стане доступний до кінця 2024 року
• Нове розкішне купе Mercedes-Benz CLE 2024 року буде доступне і в Україні
• Кабмін затвердив торговельну марку "Зроблено в Україні", яку зможуть використовувати виробники
• Шасі JAC набирає популярність серед українських виробників спецтехніки
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• Українським прокурорам і поліцейським передали 50 нових Toyota Land Cruiser Prado
• Як влаштуватися далекобійником у США
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Чим здивував Женевський автосалон 2024
• В Україні запустили платформу «Зроблено в Україні», яка має стати локомотивом зростання економіки
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Mazda представила наступника кросовера CX-7 - Mazda CX-70
• Кувейт передасть Україні 100 танків М-84АВ
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Український авторинок почав 2024 рік з потужного зростання
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Новий Volkswagen Amarok назвали найкращим в конкурсі авто року серед жінок
• Яким буде Mitsubishi Pajero наступного покоління
Акції у дилерів...
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.