Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального: Авто новини від AUTO-Consulting - дизель

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: дизель
• Електромобілі зайняли рекордну частку українського авторинку і вперше перевершили дизельні ДВС
• Бюджетний дизель: за скільки зараз можна купити новий автомобіль з дизельним двигуном
• Дизельний кросовер CITROEN C5 Aircross пропонується зі знижкою в 50 тис грн.
• Стокгольм введе заборону на бензинові та дизельні автомобілі з 2025 року
• В Україні доступні оливи для генераторів з бензиновими, дизельними та газовими двигунами
• Volvo припинить випуск авто з дизельними двигунами вже на початку 2024 року
• Дизельний Mercedes-Benz E-Class потрапив у скандал. Виробника запідозрили у використанні обманного ПО
• У світі виник дефіцит дизельного палива. У чому причини, та що очикувати нам
• В Європі вперше продано електрокарів більше, ніж дизельних авто
• Як «Дизельгейт» вплинув на український та європейський авторинки
Ще по дизель...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального

автохімія | Опубліковано - 2022-11-16 08:17:20 (10073 разів прочитано)
Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель
Із наближенням морозів власники дизельних автомобілів непокояться, чи можна буде цієї зими заправитися так званим арктичним, або хоча б зимовим дизелем. AUTO-Consulting зʼясував це питання у експертів та отримав від них корисні поради про те, як убезпечити свій автомобіль від перетворення на підсніжник.
Занепокоєння з приводу наявності зимового дизеля викликане кількома причинами. Таке пальне в Україні не виробляють, його завозять. Проте, за інформацією AUTO-Consulting, мова йде не про середньоєвропейські або північні країни, а наприклад, про Грецію, Болгарію, Румунію, Туреччину. Тобто - про країни із теплим кліматом, де автомобілісти їздять на літньому пальному.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Як повідомив AUTO-Consulting директор консалтінгової компанії “А95” Сергій Куюн, дійсно був період, коли пальне завозили із теплих країн. Проте, за його інформацією, великі мережі АЗС вже законтрактували зимовий дизель, який не густішає до температури мінус 20°С. Зокрема, на нафтопереробних підприємствах Литви та Польщі.

Чи буде в Україні дефіцит “зимового” дизеля. Прогнози експерта

Що до арктичного дизеля, який не густішає до температури мінус 32°С, ситуація дещо складніша. По-перше тому, що його не виробляють постійно. По-друге, - він дорожчий через складніший технічний процес. По-третє, таке пальне виробляють не всі підприємства. Тому арктичний дизель виробляється сезонно у необхідних кількостях під замовлення. Але оператори великих мереж АЗС, за інформацією Сергія Куюна, вже мають контракти і на арктичний дизель. Він буде вироблятися та постачатися до України у грудні-лютому.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Теоретично, дефіцит зимового дизелю можна було б компенсувати додаванням до звичайного дизельного пального гасу (керосину). Раніше так і робили. Проте, пан Куюн вважає, що сьогодні завезти гас до України проблематично. Хоча, за його інформацією, деякі великі мережі АЗС вели перемовини із виробниками про додавання гасу вже на етапі виробництва.

Як обирати пальне
На думку технічного координатора компанії “Liqui Moly Україна” Ігоря Білоуса, влітку, коли вся країна їздила на європейському пальному, вірогідності залити неякісне пальне практично не було. До того ж, АЗС відпускали товар з коліс. Тобто, обʼєктивно, не було часу “бадяжити”. Та й не було чим “бадяжити”. До того ж, зараз в Україні немає великих нафтобаз, де б зберігалося пальне. І де була можливість щось додавати до неякісного пального.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

За словами пана Білоуса, раніше на деяких АЗС були випадки, коли до літнього дизпалива оператори додавали антигель, і перетворювали його на зимовий, або зимовий - на арктичний. А справжній арктичний дизель, зазвичай завозили лише у грудні чи січні. Як, до речі, каже і пан Куюн.

Тому, так само, як і керівник відділу сервісу та гарантії компанії “Хюндай Україна” Станіслав Бельбас, пан Білоус радить заправлятися лише на АЗС відомих та великих мереж. На їхню думку там вже відпрацьована система контролю якості. Для впевненості можна перевірити паспорт якості, де зазначена гранична температура фільтрованості - тобто загустішання дизельного пального. І ні в якому разі не варто проводити тестування у домашніх умовах, хоча в інтернеті є багато “тестів” на цю тему. Таку ж пораду дають і в компанії “Рено Україна”. Адже візуально зимовий дизель від арктичного чи літнього зазвичай відрізнити практично не можна.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Окрім цього, пан Бельбас рекомендує використовувати преміальний сегмент палива, який заздалегідь має додавання певних присадок. Та, звичайно ж, уникати сумнівних маловідомих станцій. Паливо на них наче і дешевше, але якість буває значно гіршою ніж економія, як і наслідки від неякісного пального. Також Станіслав Бельбас радить використовувати виключно те паливо, яке рекомендоване в технічній літературі автомобіля (сервісна книжка, посібник по експлуатації авто, тощо).

Який тип антифризу обрати до холодів?

Експерти радять скоріше використовувати запаси пального, які стоять у каністрах по гаражах

Що радять експерти
За міжнародними стандартами, на літньому дизпаливі можна безпечно їздити до мінус 5° С, на зимовому - до мінус 20° С, на арктичному - до мінус 32° С.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Існує багато порад. У тому числі і від професіоналів - водіїв вантажівок та автобусів. Зокрема, вони рекомендують у мороз додати до літнього дизеля гальмівну рідину або бензин чи моторну оливу.

Проте, на думку Ігоря Білоуса, ці поради добре працюють для виживання і погано - для повсякденного використання. Адже їх дають люди, які їздять на чужому транспорті. Вони, переважно, не є власниками вантажівок та автобусів. А отже - не дуже хвилюються про те, скільки витримає паливна система та в яку суму стане ремонт. На такому “міксі” насос та паливна система можуть дуже швидко вийти з ладу. Та ж сама гальмівна рідина є дуже корозієактивною і знищує насос та паливну систему. Тому, подібні поради професіоналів годяться лише на крайній випадок. А у повсякденному житті найкраще додавати до дизельного пального спеціальний антигель.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Керівник відділу сервісу та гарантії компанії “Хюндай Україна” Станіслав Бельбас повідомив, що сьогодні існує безліч температурних присадок. Але він рекомендує застосовувати тільки ті присадки, які дозволено використовувати, відповідно до їх технічних допусків (Технічна інформація про присадку зазвичай вказується на продукті). І знову радить, як і в випадку з АЗС, користуватися продукцією іменитих брендів присадок - LIQUI MOLY, Wurth, Motul, Turtle Wax та інші. Пан Бельбас застерігає власників авто не купувати сумнівні продукти на ринку чи в інтернеті. Такі товари краще придбати в офіційних точках продажу.

У компанії “Рено Україна” радять використовувати антигель - Renault Diesel Anti-Freeze. Проте, на жаль наразі, до України він офіційно не постачається.

Що буде з ринком палива найближчим часом. Коментар експерта

Гетманцев: Скасування податку на пальне було помилкою

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Пан Білоус не радить також заливати в морози біодизель. Навіть із додаванням антигелю. До того ж, треба знати, як працює додавання антигелю до дизельного пального. Зазвичай, антигель знижує температуру фільтрованості приблизно на 10°С. Тобто, якщо додати антигель до літнього дизеля, його можна буде використовувати, приблизно, до мінус 15°С. Якщо до зимового - до мінус 30°С. До арктичного - до мінус 40°С. Але! Якщо пальне не відповідає стандарту, - наголошує пан Білоус, - тобто туди вже додали антигель, і продають літній дизель, як зимовий, додаткове додавання антигелю не знизить температуру використання ще на мінус 10 градусів. Ефект, у кращому випадку, може бути лише на пару градусів. Нема залежності між концентрацією антигелю та ефективністю йогог дії. Це стосується і неякісного дизпалива.

Найкраще заливати антигель Liqui Moly Diesel Fliess-Fit або багато функциональну присадку Liqui Moly Multifunktions Additiv Diesel. У цьому випадку антигель знижує температуру фільтрації, а присадка - очищує паливну систему та змащує двигун.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Для очищення паливної системи дизельних двигунів Renault у компанії “Рено Україна” рекомендують миючу присадку Renault 3-in-1 Diesel Cleaner.

Отже, не замерзнути та без проблем їздити на дизельному автомобілі навіть у люті морози - насправді не так вже й складно.

Як змінилося ставлення вітчизняних автомобілістів до електромобілів через відключення електрики

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі автохімія


Цікаве по темі...
• Особливості асортименту антифризів Opet
• Чому злетіли ціни на газ на АЗС? Коли зникне дефіцит і що буде з цінами надалі?
• Дефіциту автогазу не буде. Ціни почнуть знижуватись
Головні новини
• Команда дизайнерів CITROEN OLI отримала три нагороди за дизайн авто
• Вантажівки DAF XF отримали нагороду за сталий розвиток
• Розблокування кордону почалося. Пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» на кордоні з Польщею розблоковано
• Техкомплект почав забудовувати цистерни на шасі JAC N200
• Hyundai розробив новий тип шин для зимових умов
• Volkswagen та Renault спільно планують створити бюджетний електромобіль
• Петріківський розпис відтворили на шкільних автобусах і встановили рекорд
• Я – легенда / Jeep в Україні пропонує 3 легенди
• Чому Tesla Cybertruck очікує неминучий ринковий провал
• Нове покоління Renault Duster будуть випускати в Туреччині
• Нове покоління Fiat Doblo вже доїхало в Україну
• DAF фіксує збільшення попиту в Україні на легкі модифікації вантажівок
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
• Електромобілі виявилися менш надійними, ніж автомобілі з ДВЗ. Результати дослідження
• Що відбувається на вторинному авторинку України?
• Майже половина електромобілів не відповідають заявленому запасу ходу
• В лінійці Fiat знову з`явився пікап
• ZF представила нові інтелектуальні та інноваційні системні рішення на виставці Agritechnica 2023 у Ганновері
• Наступного року Україна виділить 1 млрд грн на закупівлю шкільних автобусів
• Нова Honda ZR-V вже в автосалонах дилерів в Україні. Продажи стартували
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні очікується поставка Volkswagen Tiguan за привабливими цінами
• У мережі СТО АІС стартує осінньо-зимова акція «Підготуй автомобіль до зими»
• Hyundai Rotem хоче постачати колісні БМП в Україну
• В Україні стартувала акція від Opet для підприємств з власним парком комерційної техніки
• Чорна п`ятниця на мотоцикли Honda: знижки до -10%
• Повернення легенди: Історія появи Jeep, Willys та Overland
• Нова Honda ZR-V вже в Україні
• В Україні діє акція від Opet для СТО легкових авто
• Які недорогі автомобілі з’являться на українському ринку в наступному році
• В Україні знайшли вантажівку Scania з пробігом 1,5 млн. км
• Яким буде новий Opel Vivaro
• У Києві відкрився третій автосалон Jeep. Як далі буде розвиватися мережа
• Страйк польських перевізників може викликати дефіцит автомобілів в Україні
• В Україні оголошено ціни на люксові SUV Jeep Grand Cherokee
• Які знижки пропонують автодилери в автосалонах в чорну п’ятницю?
Акції у дилерів...
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
• У грудні на склад вантажівок Scania діють знижки до 20%
• Взимку діє вигідна пропозиція на обслуговування автомобілів Mitsubishi
• Які знижки пропонують автодилери в автосалонах в чорну п’ятницю?
• В Україні очікується поставка Volkswagen Tiguan за привабливими цінами
• Чорна п`ятниця на мотоцикли Honda: знижки до -10%
• В Україні діє акція від Opet для СТО легкових авто
• У мережі СТО АІС стартує осінньо-зимова акція «Підготуй автомобіль до зими»
• В Україні стартувала акція від Opet для підприємств з власним парком комерційної техніки
• Встигніть придбати: на CITROEN C-Elysée LIVE діє спеціальна ціна 599 000 грн.
• Дизельний кросовер CITROEN C5 Aircross пропонується зі знижкою в 50 тис грн.
• Ще є можливість встигнути. На BMW 2022 року випуску діють спеціальні ціни
• В Україні стартує сервісна акція «Підготуй свій Renault до зими з вигодою»
• В Україні проходить великий розпродаж вантажних фургонів
• Кросовери Opel Grandland доступні в Україні зі знижкою 40 000 грн.
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.