Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального: Авто новини від AUTO-Consulting - дизель

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Історія автономерів
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: дизель
• Арктичний дизель вже почав з'являтися на АЗС
• Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального
• Volvo поставить Amazon 20 електричних FH, замість дизельних аналогів
• В Украине должны снизиться цены на бензин и дизель. За счет чего это произойдет?
• Volkswagen решил продлить эру дизельных двигателей. Их сделают экологичными
• ТОП-10+ самых доступных в Украине новых дизельных автомобилей
• Большой перелом: В Германии уже 1 млн электромобилей, а их продажи впервые превысили дизельные авто
• Toyota сделала ставку на дизель-гибридные технологии
• Киев закупит 17-20 электробусов и заменит ими дизельные автобусы
• Кабмин ввел госрегулирование цен на бензин и дизельное топливо
Ще по дизель...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального

автохімія | Опубліковано - 2022-11-16 08:17:20 (5675 разів прочитано)
Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель
Із наближенням морозів власники дизельних автомобілів непокояться, чи можна буде цієї зими заправитися так званим арктичним, або хоча б зимовим дизелем. AUTO-Consulting зʼясував це питання у експертів та отримав від них корисні поради про те, як убезпечити свій автомобіль від перетворення на підсніжник.
Занепокоєння з приводу наявності зимового дизеля викликане кількома причинами. Таке пальне в Україні не виробляють, його завозять. Проте, за інформацією AUTO-Consulting, мова йде не про середньоєвропейські або північні країни, а наприклад, про Грецію, Болгарію, Румунію, Туреччину. Тобто - про країни із теплим кліматом, де автомобілісти їздять на літньому пальному.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Як повідомив AUTO-Consulting директор консалтінгової компанії “А95” Сергій Куюн, дійсно був період, коли пальне завозили із теплих країн. Проте, за його інформацією, великі мережі АЗС вже законтрактували зимовий дизель, який не густішає до температури мінус 20°С. Зокрема, на нафтопереробних підприємствах Литви та Польщі.

Чи буде в Україні дефіцит “зимового” дизеля. Прогнози експерта

Що до арктичного дизеля, який не густішає до температури мінус 32°С, ситуація дещо складніша. По-перше тому, що його не виробляють постійно. По-друге, - він дорожчий через складніший технічний процес. По-третє, таке пальне виробляють не всі підприємства. Тому арктичний дизель виробляється сезонно у необхідних кількостях під замовлення. Але оператори великих мереж АЗС, за інформацією Сергія Куюна, вже мають контракти і на арктичний дизель. Він буде вироблятися та постачатися до України у грудні-лютому.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Теоретично, дефіцит зимового дизелю можна було б компенсувати додаванням до звичайного дизельного пального гасу (керосину). Раніше так і робили. Проте, пан Куюн вважає, що сьогодні завезти гас до України проблематично. Хоча, за його інформацією, деякі великі мережі АЗС вели перемовини із виробниками про додавання гасу вже на етапі виробництва.

Як обирати пальне
На думку технічного координатора компанії “Liqui Moly Україна” Ігоря Білоуса, влітку, коли вся країна їздила на європейському пальному, вірогідності залити неякісне пальне практично не було. До того ж, АЗС відпускали товар з коліс. Тобто, обʼєктивно, не було часу “бадяжити”. Та й не було чим “бадяжити”. До того ж, зараз в Україні немає великих нафтобаз, де б зберігалося пальне. І де була можливість щось додавати до неякісного пального.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

За словами пана Білоуса, раніше на деяких АЗС були випадки, коли до літнього дизпалива оператори додавали антигель, і перетворювали його на зимовий, або зимовий - на арктичний. А справжній арктичний дизель, зазвичай завозили лише у грудні чи січні. Як, до речі, каже і пан Куюн.

Тому, так само, як і керівник відділу сервісу та гарантії компанії “Хюндай Україна” Станіслав Бельбас, пан Білоус радить заправлятися лише на АЗС відомих та великих мереж. На їхню думку там вже відпрацьована система контролю якості. Для впевненості можна перевірити паспорт якості, де зазначена гранична температура фільтрованості - тобто загустішання дизельного пального. І ні в якому разі не варто проводити тестування у домашніх умовах, хоча в інтернеті є багато “тестів” на цю тему. Таку ж пораду дають і в компанії “Рено Україна”. Адже візуально зимовий дизель від арктичного чи літнього зазвичай відрізнити практично не можна.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Окрім цього, пан Бельбас рекомендує використовувати преміальний сегмент палива, який заздалегідь має додавання певних присадок. Та, звичайно ж, уникати сумнівних маловідомих станцій. Паливо на них наче і дешевше, але якість буває значно гіршою ніж економія, як і наслідки від неякісного пального. Також Станіслав Бельбас радить використовувати виключно те паливо, яке рекомендоване в технічній літературі автомобіля (сервісна книжка, посібник по експлуатації авто, тощо).

Який тип антифризу обрати до холодів?

Експерти радять скоріше використовувати запаси пального, які стоять у каністрах по гаражах

Що радять експерти
За міжнародними стандартами, на літньому дизпаливі можна безпечно їздити до мінус 5° С, на зимовому - до мінус 20° С, на арктичному - до мінус 32° С.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Існує багато порад. У тому числі і від професіоналів - водіїв вантажівок та автобусів. Зокрема, вони рекомендують у мороз додати до літнього дизеля гальмівну рідину або бензин чи моторну оливу.

Проте, на думку Ігоря Білоуса, ці поради добре працюють для виживання і погано - для повсякденного використання. Адже їх дають люди, які їздять на чужому транспорті. Вони, переважно, не є власниками вантажівок та автобусів. А отже - не дуже хвилюються про те, скільки витримає паливна система та в яку суму стане ремонт. На такому “міксі” насос та паливна система можуть дуже швидко вийти з ладу. Та ж сама гальмівна рідина є дуже корозієактивною і знищує насос та паливну систему. Тому, подібні поради професіоналів годяться лише на крайній випадок. А у повсякденному житті найкраще додавати до дизельного пального спеціальний антигель.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Керівник відділу сервісу та гарантії компанії “Хюндай Україна” Станіслав Бельбас повідомив, що сьогодні існує безліч температурних присадок. Але він рекомендує застосовувати тільки ті присадки, які дозволено використовувати, відповідно до їх технічних допусків (Технічна інформація про присадку зазвичай вказується на продукті). І знову радить, як і в випадку з АЗС, користуватися продукцією іменитих брендів присадок - LIQUI MOLY, Wurth, Motul, Turtle Wax та інші. Пан Бельбас застерігає власників авто не купувати сумнівні продукти на ринку чи в інтернеті. Такі товари краще придбати в офіційних точках продажу.

У компанії “Рено Україна” радять використовувати антигель - Renault Diesel Anti-Freeze. Проте, на жаль наразі, до України він офіційно не постачається.

Що буде з ринком палива найближчим часом. Коментар експерта

Гетманцев: Скасування податку на пальне було помилкою

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Пан Білоус не радить також заливати в морози біодизель. Навіть із додаванням антигелю. До того ж, треба знати, як працює додавання антигелю до дизельного пального. Зазвичай, антигель знижує температуру фільтрованості приблизно на 10°С. Тобто, якщо додати антигель до літнього дизеля, його можна буде використовувати, приблизно, до мінус 15°С. Якщо до зимового - до мінус 30°С. До арктичного - до мінус 40°С. Але! Якщо пальне не відповідає стандарту, - наголошує пан Білоус, - тобто туди вже додали антигель, і продають літній дизель, як зимовий, додаткове додавання антигелю не знизить температуру використання ще на мінус 10 градусів. Ефект, у кращому випадку, може бути лише на пару градусів. Нема залежності між концентрацією антигелю та ефективністю йогог дії. Це стосується і неякісного дизпалива.

Найкраще заливати антигель Liqui Moly Diesel Fliess-Fit або багато функциональну присадку Liqui Moly Multifunktions Additiv Diesel. У цьому випадку антигель знижує температуру фільтрації, а присадка - очищує паливну систему та змащує двигун.

Чи буде в Україні зимовий та арктичний дизель і як запобігти замерзанню пального - дизель

Для очищення паливної системи дизельних двигунів Renault у компанії “Рено Україна” рекомендують миючу присадку Renault 3-in-1 Diesel Cleaner.

Отже, не замерзнути та без проблем їздити на дизельному автомобілі навіть у люті морози - насправді не так вже й складно.

Як змінилося ставлення вітчизняних автомобілістів до електромобілів через відключення електрики

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі автохімія


Цікаве по темі...
• Українські нафтотрейдери у грудні збільшили імпорт бензину у 1,5 рази
Головні новини
• Посвідчення водія буде можливо обміняти ще в одній країні
• Audi представляє купе-кросовер, який перетворюється на пікап
• Aston Martin відсвяткує 110-річчя випуском особливого авто
• Як перереєструвати автомобіль після встановлення ГБО. Покрокова інструкція
• В Україні оголошено старт контрактування нової Toyota Corolla Cross
• Бельгія передає Україні 80 бронеавтомобілів IVECO Lynx та 150 вантажівок Volvo
• Tesla готує нову платформу, яка здешевить електромобілі у 2 рази
• В Україні виготовили 10 тентованих бортових платформ на базі Hyundai HD78
• Українську САУ "Богдана" запущено у серійне виробництво
• Яка ситуація на ринку автобусів в Україні в 2022 році
• Депутати повернуться до законопроекту про розмитнення авто в Дії
• Призначений новий генеральний директор бренду Renault
• В Україні з'явився новий дилер вантажівок JAC
• Завод Техкомплект повідомив, що вже третина спецтехніки виконується на шасі IVECO
• Оплату за паливо на АЗС можуть перевести в безготівкову форму
• Lexus відкриє «Осередки тепла» на базі cвоїх дилерських центрів
• Які вподобання українців при купівлі вживаних кросоверів. Найпопулярніші моделі по роках
• Скільки та якої допомоги надала Німеччина ЗСУ. Перелік всієї техніки
• ЗСУ отримали 15 пікапів для захисту неба над Києвом
• Німеччина передала Україні ще 12 спецавтомобілів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Український виробник запропонував власну заміну ГАЗ-66 для ЗСУ
• Чехія відправляє до України броньовану БРЕМ Tatra
• В Україну приїхав перший преміальний китайський електрокар ZEEKR із запасом ходу більше 700 км
• Який мотоцикл Київський мотозавод готував для експорту у США
• В Україні з`являться нові серії номерних знаків, що офрмлені не в сервісних центрах
• Україна може отримати ще один новітній комплекс ПРО
• Яким був український авторинок у 2022 році. Підсумки
• Scania поставила 8 автовозів для української логістичної компанії
• США передають Україні бронемашини Stryker
• Найпопулярніші нові автомобілі в Україні за підсумками 2022 року
• Як виглядав один з перших автомобілів у Києві. Історичне фото 1898 року
• В Україні розпродують відому колекцію ретро автомобілів
• Франція поставить Україні колісні танки AMX-10 RC
• Кабмін заборонив перевезення пасажирів переобладнаним транспортом
• Київ отримав від фінського міста Тампере три пасажирських автобуси
Акції у дилерів...
• Переможець акції від WOG отримав новенький CITROEN C-Elysee
• На Lifestyle товари у інтернет-магазинах BMW та MINI діє Новорічна вигода до -70%
• На JAC Sunray діють знижки у $1500
• Як економно підготувати автомобіль до зими. Спеціальні програми СТО
• В Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО від Renault»
• В дилерській мережі Mitsubishi стартувала осіння сервісна акція
• До кінця жовтня на нові кросовери BAIC X3 діє акційна ціна
• Стартував сезон подарунків від Opet та Bosch
• В дилерській мережі Nissan в Україні діють спеціальні ціни на сервісне обслуговування
• Renault в Україні відновлює програму лояльності «Вік має значення»
• На автокрани XCMG з вантажопідйомністю до 100 т діють вигідні пропозиції
• До вересня новий BMW можна придбати за передплатою 50%
• Як необхідно готувати Mitsubishi до спеки. Чек-лист необхідних робіт
• На аксесcуары Renault для активного образа жизни действует акция
• Покупка – Суперрр: на HAVAL действуют выгодные цены к Китайскому Новому Году
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 044 496 28 50 / 51 / 52
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Экспорт новостей |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.