Підприємство засноване у жовтні 2025 року і наразі завершує формальні процедури для початку виробництва зброї на території Польщі. Ponar Wadowice володіє 51% акцій у спільному підприємстві.
Виробництво у Польщі відкриває широкі можливості експорту Богдани до інших країн, що не є можливим для озброєння, виготовленого в Україні. Передбачається, що самохідні гаубиці зможуть отримати як польські збройні сили, так і армії інших європейських держав.
САУ "Богдана" виробляють вже на чотирьох різних типах шасі
За даними видання, вже виготовлено понад 600 українських артилерійських установок Богдана, які активно застосовуються на полі бою.
Ponar Wadowice, що має досвід у виробництві компонентів для оборонної промисловості, таких як гідравлічні системи для гаубиць Krab та бойових машин піхоти Borsuk, виготовлятиме ключові деталі для польського виробництва.
Спільне підприємство PK MIL SA розраховує постачати гаубиці як польській армії, так і закордонним клієнтам.
В 2026 році ЗСУ отримають 200 одиниць САУ «Богдана» на новому шасі Mercedes-Benz Zetros
Завдяки оптимізованим витратам виробництва та досвіду українських партнерів компанія планує запропонувати конкурентну ціну, що може стати важливим аргументом при виборі системи потенційними покупцями. Торік Краматорський завод важкого верстатобудування зареєстрував міжнародний патент на САУ 2С22 Богдана.
Богдана може стати альтернативою для заміни застарілих гаубиць пострадянського зразка, що залишаються на озброєнні деяких армій. Виробництво у Польщі не лише посилює оборонний потенціал союзників, а й відкриває перспективи розвитку спільних оборонних технологій між Польщею та Україною.
Україна вже виробляє 40 САУ «Богдана» на місяць
|